1.טוב, נשברתי, מודה. שמחתי בתיקו, מאוד שמחתי בתיקו. אמנם לא נתליתי על הגדרות בהיסטריה כמו אלו בשמחה ההיא, אבל שמחתי, בטח שמחתי. אחרי מאזן אימה של 15:0 בדרבים האחרונים, זה מאוד משמח, מאוד, תאמינו לי, להוציא תיקו מכובד ממכבי, אפילו מכבי חלשה ואפורה כמו היום. ולא, ניר קלינגר, אל תמהר להכריז שאתה קצת מאוכזב, בימים עם קצת פחות מזל וקצת יותר חוזז, גם מכבי החלשה והמשעממת להחריד כמו היום, הייתה מכניסה לנו איזו שלישייה במחצית שנייה איומה ואף נהדרת כמו שראינו היום בבלומפילד. 

והתיקו של היום לא יעזור לנו במאבקי הירידה, פשוט כי לא נהיה בהם. אם הפועל המשופרת, תרד העונה ליגה, ניר קלינגר צריך לכנס מסיבת עיתונאים חגיגית בכפר המכביה ולהודיע שהוא תולה את המשרוקית. וזה לא יקרה, כי קבוצה עם איינבינדר, וכהן, וקולו (וואו, איזה משחק, אילו הצלות מרגשות), ואלטמן והביטונים, ודוידה, ואליאס ואבו עביד, וסליחה אם שכחתי מישהו, היא קבוצת מרכז טבלה לגיטימית, שבטח צריכה לעבור את הפלייאוף התחתון בקלילות ולתת לנו ראש פנוי על מנת להתרגש מהמאבק על האליפות, לו תרמנו היום את חלקינו הצנוע. 

עומרי אלטמן ושחקני הפועל ת"א בסיום (איציק בלניצקי)עומרי אלטמן ושחקני הפועל ת"א בסיום (איציק בלניצקי)

2.כבר שבועיים קשה להשיג מקום במסעדות המפוצצות, במכוני הכושר מצטופפים זה ליד זה אנשים מיוזעים, הזאפות למיניהן עמוסות בחובבי זמר, בקיצור, חזרנו באמת לחיים, וגם אלף פוגלמנים לא יוכלו להכחיש זאת. מבצע החיסונים שכל העולם מלבד אנשי מחנה הלך מתבונן בו בפליאה מיגר למעשה את הקורונה, למעט במקום אחד בעצם. בבלומפילד הורשו הערב להיכנס בקושי שישית מממספר האזרחים שיכולים היו לגדוש אותו, כי "האוהד" הישראלי לא חשוב לאף אחד. לא לקבוצות שקיבלו פיצוי נאה מהמדינה, בטח לא למנהלת, למרבה העצב גם להתאחדות החלשה,  שתסלחו לי, אבל גם אם ישאלו את הצ'ייסר בכבודו ובעצמו מי עומד בראשה, ספק אם ידע.
 

וגם האוהדים השרופים ביותר של הפועל, אלו שצ'ה גווארה מקועקע להם על החזה, ואת האינטרנציונל הם ישירו בעל פה בארבעה שפות, יודו שלו הייתה מירי רגב נמצאת היום במקום בו נמצא חילי טרופר המנומס ואציל הנפש, היו נכנסים היום לבלומפילד לפחות עוד עשרת אלפים אוהדים כי מירי רגב כנראה לא תתרום כליה לזר, אבל לדפוק על השולחן ולצעוק למה אפשר להכניס 200 איש למפגש הסטייק, אבל אסור לפתוח את היציע העליון בבלומפילד, היא יודעת מצוין, ואם היא הייתה היום בעניינים במקום ההוא שבאמת ראוי להדליק משואה אבל לא יודע להבעיר מדורה, בלומפילד היה היום חצי מלא. 

אוהדי הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)אוהדי הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)

3.יכול להיות שאני לא מבין כדורגל כמו השופט שמואלביץ', אבל אותי לימדו שאם שוער בועט בראשו של שחקן ללא צורך, כשברכו מונפת קדימה, אז מדובר בפנדל ובצהוב לפחות. מילא, עשר דקות קודם לא הבחין שמואלביץ', לתדהמתו של לידור כהן בין כדור שוער הזוי של מכבי לכדור קרן קל שלש הפועל, ועשרים דקות אחר כך, אישר שער שחמישים אחוזים מהשופטים שאני מכיר היו פוסלים אותו בגלל הבעיטה הקטנה והמסוכנת שנתן דור פרץ בשטקוס. אז נכון, מכבי לא צריכה שופטים על מנת לנצח את הפועל, אבל היא בהחלט נעזרת בהם על מנת לנסות ולשדוד את שחר ואת בכר, שבהזדמנות זו אני מבקש לאחל להם חג שמח ואף לברך אותם על המקום הראשון בסיום הליגה הסדירה. 

4.וכמה צדק פואטי יש בעובדה שמי שהציל את הפועל מספיגת שער הפסד בשנייה האחרונה (ולא, אל תספרו לי ששמואלביץ' היה רץ בגבורה אל ה-VAR אם הכדור היה נכנס) הוא אחינו, האזרח הישראלי איאד אבו עביד, בן הכפר מייסר, על שמו של הנביא מייסרה, מחולל נס המים הידוע ובן דורו של הנביא מוחמד. כי זה אנחנו הפועל, תמיד היינו גאים להיחשב לקבוצה הערבית השנייה של הליגה, בניגוד למכבי אגב, שאפילו זקני מייסר והסביבה לא זוכרים מתי שיחק בשורותיה ערבי. וכן, אני יודע, זה הכול מקצועי, רק אצל לה פמיליה זה גזעני. 

הרננדס, טיבי ופרץ בסיום הדרבי (רדאד ג'בארה)הרננדס, טיבי ופרץ בסיום הדרבי (רדאד ג'בארה)