אפשר להירגע. אחרי הבלאגן ביממה האחרונה סביב מכירת הכרטיסים למשחק העונה בין מכבי תל אביב למכבי חיפה, היום (שלישי) אישר קבינט הקורונה את המשך המכירה, ומפגש הענק ביום ראשון ייערך לעיניי אצטדיון מלא, כמו גם כל אירועי הספורט הנוספים מעתה, כפי שהבטיח יו”ר המנהלת ארז כלפון, שטען שתוך 24 שעות העניין יסתדר.

כזכור, המשטרה עצרה זמנית את מכירת הכרטיסים להתמודדות, כאשר האסון הנוראי בהר מירון הוביל ללחץ של המערכת והשפיע על ההחלטה להשהות את המכירה, אלא שכעת קבינט הקורונה החליט לאשר את המשך מכירת הכרטיסים.

לפי המתווה שאושר, באולמות ובמגרשי ספורט לא תהיה הגבלה לכמות הצופים בעלי התו הירוק. שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר, אמר: “אנחנו בדרך לפתיחה מלאה. אני מברך על הדרך שעשינו ושמח שהגענו למספרים שעד לפני כמה חודשים נראו כדמיוניים. נתראה באולמות התרבות ובמגרשי הספורט בשבוע הבא. עם זאת, העבודה עוד לא הושלמה ונמשיך לפעול על מנת לפתוח תחומים נוספים, בהם גם בתי הקלנוע ועולם התרבות לילדים”.

ההפתעה הקורעת של אוהד מכבי חיפה לקבהא

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון הגיב על ההחלטה: "אני מבקש להודות לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר הספורט חילי טרופר על ההחלטה לבטל את מגבלת הצופים. הוכחנו כי הכדורגל הישראלי יודע להתנהל באופן מקצועי על פי הכללים המחמירים שנקבעו על ידי משרד הבריאות. אני שמח כי החל מסופ״ש הקרוב, האוהדים יוכלו למלא את האצטדיונים ושבמשחקי ההכרעה של הקבוצות המובילות יצפו כ-30,000 צופים וכך נוכל לציין את העונה הכל כך מרתקת באופן חגיגי”.

עוד הוסיף כלפון: “יחד עם זאת, העבודה טרם הסתיימה ולא תהיה שלמה ללא בני הנוער והילדים. אני קורא לראשי משרד הבריאות להנגיש את כניסת בני הנוער שאינם יכולים להתחסן למגרשים, בדיוק כפי שנעשה במסגרות אחרות ובין היתר בתי הספר, תנועות נוער וחוגים.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

“המצב הנוכחי בו למרות התחלואה האפסית במדינה ולמרות שמשחקי הכדורגל מנוהלים תחת הקפדה יתרה של תו ירוק למחוסנים ומחלימים וזאת לעומת מקומות רבים אחרים במשק ותוך השקעה כספית ניכרת לניהול התהליך מצד הקבוצות, בני הנוער עדיין נדרשים לעבור בדיקות קורונה - משית עלויות כבדות ולא הגיוניות על הקבוצות ומשפחות האוהדים ולצערנו מונע ממשפחות רבות שידם אינה משגת להגיע לאצטדיונים לאחר שנה קשה זו ומרחיק את דור העתיד מעולם הספורט. עוד לא מאוחר וניתן לתקן את המעוות כבר כעת ולהשלים את החגיגה תוך שמירה קפדנית על כללי התו הירוק של מרבית השוהים באצטדיון״.