במכבי חיפה לא מסתירים את הסיפוק מעצם העובדה שארבעה מחזורים לסיום הליגה וערב משחק העונה מול מכבי תל אביב בשבוע הבא, הקבוצה הגדילה את פער הנקודות לארבע מהאלופה, אבל יחד עם זאת בקבוצה מנסים לשמור על פרופיל נמוך ולא לצאת בהצהרות של אליפות.

“אנחנו מספיק למודי ניסיון מהעבר שהפעם אין מה לחגוג ולצאת בהצהרות. אנחנו חייבים לבוא למשחק בשבוע הבא מול מכבי ת"א בשיא הדריכות. נבוא שקטים ועוצמתיים. למרות שהדברים תלויים בנו למדנו שבכדורגל שום דבר לא גמור עד שהוא לא גמור”, אמרו בקבוצה.

ואן לוון: "עדיין נשארו משחקים"

למרות הדברים שמנסים בקבוצה לחלחל ולשדר, כל אחד במועדון מבין שהמשחק בשבוע הבא מול מכבי ת"א עשוי להיות המשחק שיקבע את זהות האלופה וכי תיקו או ניצחון יספק את הירוקים בדרך להשגת האליפות אחרי עשור.

במישור המקצועי, נראה שההתלבטות העיקרית של ברק בכר היא לגבי השחקן שיפתח בחוד, ניקיטה רוקאביצה או גודסוויי דוניו. האוסטרלי מתאמן באופן מלא ולא מן הנמנע שיזכה לעדיפות. יחד עם זאת, דוניו עשה עד כה עבודה טובה כאשר פתח והפעיל לחץ על הבלמים של הקבוצות היריבות.

ברק בכר (מרטין גוטדאמק)ברק בכר (מרטין גוטדאמק)

השאלה הגדולה שבכר יצטרך להחליט היא האם לפתוח במערך התקפי שכולל את רוקאביצה או דוניו יחד עם צ’ירון שרי מתחת לחלוץ, דולב חזיזה  ועומר אצילי בכנפיים, או שמא לפתוח במערך זהיר יותר. חיפה תחסר את חוסה רודריגס המוצהב, כאשר מדובר בחיסרון משמעותי ביותר. ארנסט מבוקה מתקדם ומתאושש יפה ונראה שלא סיים את העונה ועוד יחזור לסגל לפני שתסתיים.