מכבי תל אביב אירחה היום (רביעי) במתחם האימונים בקריית שלום את ספיישל אולימפיקס בריטניה, שהגיעו למפגש עם ספיישל אולימפיקס ישראל והקבוצה החדשה שהוקמה, מכבי ספיישל.

מי שנכח מטעם מכבי ת”א היה החלוץ האנגלי, ניק בלקמן, שנפצע במשחק של נבחרת ברבדוס מול איי קיימן בשריר הירך האחורי. בלקמן אמר: “זה מדהים להיות כאן ולראות את החיוך של כולם, אני נהנה מיום פנטסטי כזה. זה נהדר בשביל כל מי שכאן לתת להם ליהנות מהמשחק שכולנו אוהבים. זה מדהים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אימון מכבי ת״א עם ספיישל אולימפיקס

דקות המשחק שלו: “אני חושב שכולם עובדים קשה וכל כדורגלן רוצה לשחק, מי שלא חושב כך משקר, המאמן מחליט את ההחלטות. כולם כאן עובדים קשה מאוד ויש לנו סגל רחב וחזק מאוד. אני חושב שזה קורה בכדורגל. לפעמים אתה למעלה ולפעמים למטה, אני ממשיך להתאמן חזק ולתת מאה אחוז מעצמי. ההחלטה היא אצל המאמן ואני מכבד את החלטותיו״.

ההרגשה לצפות בקבוצה מהצד: ״אנחנו כולם בקבוצה אחת, גם אם אתה בסגל וגם אם לא כשאנחנו מנצחים אנחנו ביחד וכשאנחנו מפסידים אנחנו מפסידים ביחד. בשבילי מכבי במקום הראשון. לא דיברתי עם המאמן על הנושא, אני צריך להמשיך לעבוד קשה ולהתאמן. אני שומר את כל הפוקוס להישאר במכבי ולהצלחה של הקבוצה. אני לא חושב לעזוב את הקבוצה אני חייב להמשיך לעבוד קשה גם ברגעים טובים וגם בפחות טובים וכך הרגעים הטובים יחזרו״.

הסוד של מכבי ת”א העונה: “כולם מבינים את הכיוון ואת החוקים. כולם כאן חברים אחד של השני, כולם כאן באים דרוכים כל הזמן ומשחקים לפי הרוח של המועדון וזה אחד הדברים שמחברים אותנו״.

ניק בלקמן ושחקני מכבי ספיישל (חגי מיכאלי)ניק בלקמן ושחקני מכבי ספיישל (חגי מיכאלי)

האם הוא שמח שחזר למכבי ת”א: ״ברור, זאת החלטה מצוינת, מכבי זה המועדון הטוב בישראל. אני לא משחק עכשיו אבל זה לא עוצר את החברות שלי עם השחקנים בקבוצה. אנחנו צוחקים ומבלים ביחד ואנחנו לא מפסיקים להתאמן חזק כדי להיות הכי טובים״.

לקראת המשחקים הקרובים: ״חזרתי עם מתיחה בשריר הירך האחורי משני המשחקים בנבחרת. ייקח לי כמה ימים להתאושש, נחכה כמה ימים ונראה אם אחלים״.

זו השנה הרביעית שקרן מכבי ת״א וספיישל אולימפיקס משתפים פעולה. מטרתו העיקרית של הפרויקט היא להגביר את המודעות בקרב הציבור הרחב כלפי אנשים עם לקות שכלית וזאת בזכות העיסוק בספורט שנותן להם לממש את הפוטנציאל ולהתפתח גופנית, מנטלית וחברתית. גון צורי, מנהל הספורט של ספיישל אולימפיקס, אמר: ״זה יום מרגש מאוד, מה שאתם רואים זה פרויקט שאנחנו מבשלים הרבה זמן עם ספיישל אולימפיקס העולמי. במסגרת פסטיבל לונדון תל אביב הבאנו את הנבחרת הבריטית שתפגוש מחר את נבחרת ישראל של ספיישל אולימפיקס ונבחרת האומנים, הולך להיות קרנבל שלם”.