בעוד כשבועיים מכבי תל אביב, אלופת המדינה, תפתח באופן רשמי את עונת 2020/21 עם המשחק הראשון של אלוף האלופים מול הפועל באר שבע. חמישה ימים לאחר מכן היא תפגוש את מחזיקת הגביע למשחק הגומלין שיכריע מי תניף תואר ראשון לעונה. עוד חמישה ימים יחלפו בטרם, על הנייר, תתמודד הקבוצה בסיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות. 

נכון לכתיבת שורות אלה, וכאשר הקבוצה במחנה אימון בירושלים עד יום שישי הבא, הסגל שעומד לרשות המועדון של מיץ’ גולדהאר הוא מצומצם במיוחד וכולל בתוכו שני שחקני שדה זרים בלבד: המגן השמאלי הספרדי, אנריק סבוריט, ושחקן ההתקפה אדוארדו גררו שסיים השאלה בבית”ר ת”א/בת ים לאחר שעונה לפני כן שיחק בקבוצת הנוער של הצהובים.

סבוריט. נשאר צהוב (עמרי שטיין)סבוריט. נשאר צהוב (עמרי שטיין)

בנוסף, מי שעומדים על הקווים של הקבוצה הם המנהל הביצועי של מחלקת הנוער, פטריק ואן לוון, ומאמן קבוצת נערים א’ של המועדון, אורי דוד. הם השניים שיצטרכו כפי הנראה להדריך את האלופה במשחקי אלוף האלופים, ואולי אף במשחקים הראשונים באירופה, כל עוד אין מאמן חדש וצוות חתומים ובישראל, אחרי תקופת בידוד. 

אלא שזה לא הכל. גם היכולת של ואן לוון את דוד להרכיב סגל למשחקים, זו לא משימה כה פשוט. נכון להיום, זה מסתמן כהרכב החזק ביותר של מכבי ת”א: דניאל טננבאום, מאור קנדיל, איתן טיבי, שחר פיבן, אנריק סבוריט, דן גלזר, דור פרץ, אבי ריקן, מתן חוזז, יונתן כהן ואילון אלמוג.

אלמוג. ב-11 מול ב"ש ובאירופה? (חגי מיכאלי)אלמוג. ב-11 מול ב"ש ובאירופה? (חגי מיכאלי)

את הספסל יכולים להרכיב: עומר כץ ואנדראס יאניוטיס השוערים, נועם כהן המגן הימני, אופיר דוידזאדה ומתן בלטקסה המגנים השמאליים, בעוד בגזרת הקשרים ישנם רוסלן ברסקי, עידו שחר, בכנפיים בר כהן, אדוארדו גררו ורונן חנצ’יס ובחוד ניק בלקמן. אלו למעשה כל השחקנים שחתומים במכבי ת”א וחזרו מהשאלה ועל הנייר יהיו אלה שיעמדו לרשותו של ואן לוון נכון להיום וכאשר הצהובים טרם ביצעו החתמות רשמיות של מסיימי החוזים או של שחקנים חדשים.