בזמן שמכבי תל אביב החתימה אתמול שלושה שחקנים, השאירה למעשה את שרן ייני ואת איתי שכטר בחוזים לעונה אחת והוסיפה לסגל את טל בן חיים החלוץ, מי שממשיך לשבת בביתו שבניגריה ללא קבוצה הוא צ’יקו אופואדו. החלוץ שנפצע רגע לפני הפלייאוף העליון של העונה ונאלץ להיעדר כארבעה חודשים, לא הצליח לחזור לישראל כדי לסיים את העונה על הדשא ולא היה חלק מחגיגות האליפות של הצהובים. 

מאז הוא יושב בביתו וממתין לשיחה עם הצהובים, אך זו לא התרחשה עד כה. אופואדו שיתף את הקרובים אליו כי הוא “עדיין מקווה שמכבי ת”א תפנה אליי”, והביע את רצונו לשחק בשורות המועדון גם בעונה הקרובה. הניגרי, יש לציין, אינו מעודכן בנעשה בקריית שלום אך סביר להניח שילמד על כך דרך הרשתות החברתיות אחרי שציין בפניו קרוביו: “אני באותה הסיטואציה כמו כל מסיימי החוזים, עדיין לא דיברו איתם”. את המשפט הזה העביר אופואדו לקרוביו אתמול במהלך היום, כנראה לפני שגילה על שלוש ההחתמות של הצהובים. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איך נפתרה סאגת המספר בין שכטר לבן חיים?

למכבי ת”א בשלב הזה יש ארבעה זרים חתומים אך רק שניים מהם בישראל. אנדראס יאניוטיס ואנריק סבוריט עם הקבוצה בירושלים, ז’איר אמאדור עם משפחתו בספרד ואורוש ניקוליץ’ עם זוגתו בסרביה. השניים האחרונים לא צפויים להמשיך במכבי העונה (גם אמש דווח ב”מארקה” כי אמאדור מסיים חוזה ב-2021 אך מבחינתו כבר סיים את דרכו במכבי ת”א) וגם השוער היווני מועמד לעזוב. בכל הנוגע לסבוריט, זה יהיה תלוי בעיקר בהצעות שיגיעו עליו אם וכאשר אחרת הוא יישאר לעונה נוספת. יחד עם זאת, אחרי שלוש ההחתמות אתמול ועוד כאשר מכבי ת”א ממשיכה לנהל משא ומתן עם אייל גולסה, הסגל שלה מתחיל לקבל צורה קצת נורמלית יותר.

שכטר עם טיבי וריקן בירושלים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שכטר עם טיבי וריקן בירושלים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

שכטר וייני כבר הצטרפו למחנה האימונים של הקבוצה בירושלים וטב”ח הגיע גם הוא בשעות הערב אתמול. יש לציין כי מי שמרשים את הצהובים עד כה מתחילת האימונים הוא הקשר עידו שחר שהיה בהשאלה בבית”ר ת”א/בת ים. הערב בשעה 18:00 תשחק מכבי משחק אימון ראשון מול הפועל קטמון תחת צוות האימון הזמני של פטריק ואן לוון ואורי דוד. במקביל, מיץ’ גולדהאר וג’ק אנגלידיס צריכים לקבל החלטה בנוגע לזהות המאמן הבא אחרי ולדימיר איביץ’ ושני המועמדים המובילים שלהם לתפקיד בשלב הזה הם אלפרד שרודר, יורגוס דוניס, כאשר ברקע עוד ישנו איבן יובנוביץ’ כאופציה השלישית. 

שרן ייני מתאמן בירושלים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שרן ייני מתאמן בירושלים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)