בעקבות אירועי הדרבי התל אביבי שכללו הדלקת אבוקות ושריפות מסוכנות ביציעים, מכבי והפועל תל אביב קיבלו הערב (רביעי) את העונשים מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל – קנס כספי לשתי הקבוצות, משחק רדיוס אחד לאלופה ועוד שלושה לאדומים שאירחו את הדרבי ההוא. כמו כן, שתי הקבוצות מתכוונות להגיש ערעור על החלטות בית הדין, כשמבחינת תקנון הרדיוס – המשחק אמור להיות בעיר אחר מזו שנמצא האצטדיון הביתי של הקבוצה.

בהקשר הצהובים, בהחלטתו של הדיין ישראל שמעוני נכתב: “נוכח חומרת האירועים אני גוזר על מכבי קנס של 25 אלף ש”ח, בתוספת משחק רדיוס אחד, בתוספת לסגירת יציעי 10-11 בבלומפילד במשחק אחד לאחר הרדיוס”. כלומר, האלופה תארח את בית”ר ירושלים לקרב גדול ומסקרן מחוץ לאצטדיון היפואי, כשמשחק הבית שלאחריו הוא נגד מ.ס אשדוד בו היציעים מאחורי השער עתידים להיות סגורים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סבוריט: חיפה טובה, אבל מכבי רוצה אליפות

נימוק העונש של מכבי: “דומה כי אירועי השריפה ביציעי אוהדי הצהובים היו מצומצמים מעט ביחס לאירועים ביציעי אוהדי הפועל, ואף כי כמות החפצים שהושלכו ע”י אוהדיה הייתה פחותה ביחס לאוהדי הפועל. אין ספק כי במישור המניעה גם מכבי תל אביב כשלה כישלון חמור. אולם, בשונה תכלית השינוי מהאופן בו הפועל ת”א התמודדה עם האירועים, נציגי מכבי ת”א הציגו אמצעים ובעיקר תוצאות של חקירה וחיפוש אשר הובילו לאיתור חלק מאוהדיה אשר נטלו חלק באירועים העבריינים. פרטיהם נמסרו למשטרה להמשך טיפול במישור הפלילי”. 

בהחלטת הנימוק על עונש האדומים נכתב: “אני ער לכך כי מזה תקופה הנהלת הפועל תל אביב עשתה שינוי והחלה לפעול באופן משמעותי על מנת להתמודד עם בעיות אלה של עבירות אוהדים, אלא שבמישור התוצאתי במקרה דנן עסקינן בכישלון רבתי של הקבוצה להתמודד עם התנהגות אוהדיה, ודומני כי רק בנס לא הסתיים משחק זה באירוע עם מספר גדול יותר של נפגעים בנפש ועם פציעות חמורות יותר. משמעות כישלון זה הייתה יכולה להיות פחות חמורה לו היה ברשות הפועל תל אביב להציג פעולות אפקטיביות כנגד האוהדים הפורעים בדיעבד, אך בפועל הפועל תל אביב לא יכולה להציג ולו הישג צנוע של זיהוי ונקיטת צעדים כנגד מי מהפורעים”.

“ההצלחה של מכבי תל אביב בהקשר זה רק מעצימה את המסקנה לפיה על הפועל תל אביב עוד לעבור “כברת דרך” נכבדה בטרם תוכל לטעון כי עשתה כל שניתן ועל יסוד זה לצפות מביה”ד להקלה משמעותית בעונש”.

שריפה ביציע אוהדי הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)שריפה ביציע אוהדי הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)

מבחינת עונש הרדיוס – משחקי הבית הקרובים של האדומים מתל אביב הם מול הפועל באר שבע, הפועל רעננה והפועל חיפה, כשהמשחק לאחר מכן בו היציעים מאחורי השער יהיו סגורים הוא מול קריית שמונה.