מכבי תל אביב תארח ביום שבת (20:15) את מכבי חיפה למשחק הגדול הראשון בין השתיים העונה בליגת הבורסה לניירות ערך. אצטדיון בלומפילד צפוי להיות מלא בכ-28 אלף צופים ולספק תפאורה ראויה לאחד המשחקים הגדולים שיש לליגה הישראלית להציע לאורך השנים מבחינה היסטורית, כאשר נראה כי לפי פתיחת העונה, הירוקים הם אלו שהולכים לקרוא תיגר על האליפות של הצהובים. 

החניכים של ולדימיר איביץ', שיעבדו השבוע בעיקר על ניצול המעברים תוך כדי המשחק ושמירה על אותה אינטנסיביות משחק לאורך יותר דקות, צפויים להמשיך לראות בין הקורות גם נגד מכבי חיפה את דניאל טננבאום. הברזילאי-יהודי, שהפגין יכולת טובה בעונה שעברה כשקיבל הזדמנויות בסיום העונה, ממשיך לעשות זאת גם העונה, מהרגע בו החליף את אנדראס יאניוטיס בחצי גמר גביע הטוטו אחרי שהיווני נפצע. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': עכשיו מתחילים המשחקים הקשים

טננבאום עתיד לפתוח בשער מול הירוקים בזמן שיאניוטיס ככל הנראה שוב לא יהיה בסגל. השוער שנפגע מתיקול בקרסולו בחצי הגמר מול ק"ש, סובל מנקע ואומנם ניסה בשבוע שעבר לערוך אימונים מלאים, אך מהר מאוד נאלץ להפסיקם וחזר למצב שבו הוא מתאמן באופן קל בנעלי ספורט ורץ מסביב למגרש.

איביץ' אמר בעניין: "הפציעה שלו בקרסול אינה פשוטה. יש לו סוג של נקע ואנחנו מחכים לראות מתי הוא יוכל לחזור לעמוד בשער שלנו". אגב, במשחק האחרון על הספסל ישב שוער קבוצת הנוער, אור יצחק, זאת אחרי שעומר כץ, השוער השלישי של איביץ', חלה יממה לפני כן. 

במקביל, היומיים הקרובים יהיו בעלי משמעות לגבי הסגל שירוץ לפחות עד חודש ינואר בזמן שמתן חוזז ואילון אלמוג מבוקשים על ידי מספר קבוצות בליגת העל. כפי שפורסם אתמול ב-ONE, קני סייף, השייך לאנדרלכט, הוזכר כמועמד לצהובים כשיש ניסיון להשיבו לישראל לפני סגירת החלון. סייף הוצע למועדון הצהוב וגם לשאר הקבוצות הגדולות בליגת העל ויכולות להתרחש התפתחויות בגזרתו. 

אוהדי מכבי ת"א באצטדיון בלומפילד (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי ת"א באצטדיון בלומפילד (רדאד ג'בארה)

לצד זאת, כפי שאיביץ' ציין, יש עדיין מחשבה על חיזוק ישראלי והוא כמובן כיוון את דבריו בעיקר לקייס גנאם מהפועל רעננה, אך הוצאת העסקה הזו אל הפועל היא דבר מסובך במיוחד בפרק הזמן שנותר ובהתחשב בכך שיש צד שלישי המעורב בעסקה שכן הפועל רמת השרון זכאית לאחוזים ממעבר של השחקן אם וכאשר. 

בנושא אחר, מכבי ממשיכה למכור מנויים כאשר מדובר באלה אשר נמכרים במחיר מופחת ממנו מנקים את עלויות המשחקים שכבר שוחקו. על פי הערכות, הצהובים הגיעו לכ-19 אלף מנויים שנמכרו ויש רצון לעמוד ביעד המקורי שהוצב - 20 אלף מנויים.