10 נקודות מ-21 אפשריות בשבעת המשחקים האחרונים, שישה מהמשחקים האלה היו בפלייאוף. מכבי תל אביב מציגה לכולם איך בועטים בדלי. אחרי שמילאה אותו במים בעצמה בצורה מרשימה מאוד ורשמה קאמבק אדיר לעונה הזו, הסיום של הצהובים הוא כל מה שלא טוב בקבוצה הזו העונה.

סופגת גול כל משחק, לא מוצאת פתרונות למשחקים תקועים, לא חדה מספיק מול השער ונראה כי על הקווים מי שצריך למצוא פתרונות, לא מצליח לעשות את זה. אם גאורגיוס דוניס היה נתקע עם הראש בקיר ומייצר כאוס מוחלט על הדשא, פטריק ואן לוון מציג בפלייאוף הזה גישה של “נמשיך באותה הצורה ואולי הכדור ייכנס”. דווקא במשחק היחיד בו קצת יצא מהקופסא מול מכבי פתח תקווה, זה נגמר עם 1:3 והניצחון המרשים ביותר של הצהובים בחלק הזה של העונה. אבל בשאר המשחקים זה עוד מאותו הדבר, וזה כבר לא מביא נקודות. 

ואן לוון: "עדיין נשארו משחקים"

הקאמבק של פטריק ואן לוון לעונה הזו היה מרשים. הוא לקח קבוצה מבולגנת והכניס לה שקט וסדר. הסיום של העונה, ממש לא מרשים והבעיה של ואן לוון היא שהוא לא מצליח למצוא פתרונות. יש שאומרים שהבעיה היא בעצם ואן לוון עצמו, שלא עושה מספיק כדי לשנות את המצב. שיטת המשחק של הצהובים מאוד ידועה והעוצמות של האמצע כבר לא באות לידי ביטוי יותר מדי במשחקים הצמודים. עדיין מדובר במאמן שהפסיד משחק אחד בליגת העל מאז שמונה ואת זה אי אפשר לקחת לו. יחד עם זאת, אי אפשר שלא להסתכל על העונה של פיטר בוס שבניגוד לוואן לוון קיבל הרבה יותר מחמאות על הסגנון ועל יכולותיו כמאמן, ועדיין עשה בפלייאוף ארבע תוצאות תיקו שחיסלו את מאבק האליפות. התיקו אמש היה הרביעי של ואן לוון בשבעת המחזורים האחרונים ופעמיים תוצאות התיקו עלו לו באיבוד הפסגה (אחרי הדרבי ואחרי אשדוד). 

אז עכשיו הפער הוא ארבע נקודות ובמכבי ת”א עדיין לא מניפים דגל לבן. עם סיום המשחק הקפטן שרן ייני אסף את השחקנים בחדר ההלבשה ונאם בפניהם על כך ששום דבר לא נגמר וכי הם חייבים להרים את עצמם כדי לנצח ביום ראשון את מכבי חיפה: “אנחנו מכבי תל אביב וככאלה, שום דבר אצלנו אף פעם לא גמור”. שני המשחקים מול מכבי חיפה יהיו גורליים לעונה הזו והמשימה של ואן לוון תהיה בדיוק מה שאמר ייני לחברים שלו – להרים את השחקנים ולשנות את המומנטום, אך גם על ההולנדי למצוא משהו חדש, שיוכל להוות קלף למשחק הקרוב בבלומפילד, משהו שפטריק ואן לוון לא מצליח לעשות בפלייאוף.

שרן ייני עם אלמוג ושכטר. ניסה להרים את חבריו בסיום המשחק (איציק בלניצקי)שרן ייני עם אלמוג ושכטר. ניסה להרים את חבריו בסיום המשחק (איציק בלניצקי)

אולי החזרה של אייל גולסה ושל יונתן כהן תעשה זאת עבורו, אבל ברור שאם ההולנדי לא יצליח לעלות על משהו חדש טקטית שישנה קצת את הסגנון המוכר והחבוט של המשחקים האחרונים, האליפות תעבור לכרמל בשבוע הבא.“לא נכנסו למשחק שלנו מהדקה הראשונה”, ניסה להסביר ואן לוון את מה שקרה בטרנר. “לא הצלחנו לשלוט בעצמנו, לא שמרנו על הארגון. לא ייצרנו מצבים כי לא הצלחנו לשחק ברמה שלנו. במשחקים הקודמים כן הצלחנו לייצר מצבי הבקעה אבל לא כבשנו אותם. אנחנו נתקעים כל הזמן עם שער אחד ולא מצליחים לעשות יותר. בשבוע הבא יש משחק שבו נוכל להתקרב מחדש ואז יישארו עוד שלושה משחקים שאנחנו אולי נוכל להשיג עוד נקודות והיריבה אולי תאבד עוד קצת וזה לא גמור”. 

העייפות של הסגל: “זה הגיוני ששחקנים מתעייפים. נתנו להם הזדמנות להתאושש. אחד מתאושש יותר מהר מהשני. יש רגעים בהם השחקנים צריכים להיות כנים יותר עם הצוות המקצועי ולהגיד “להיום סיימתי”, כדי שנוכל לעשות את החילופים הנכונים. אבל אני חייב להגיד שאני לא רואה עייפות באימונים. ראיתי באימונים שהשחקנים עושים את אותם הדברים שעשינו גם לפני כמה חודשים”. 

אייל גולסה מאוכזב (איציק בלניצקי)אייל גולסה מאוכזב (איציק בלניצקי)

איך מתרוממים לפני שבוע מכבי חיפה: “השחקנים הרימו את עצמם אחרי המשחק. הקפטן שלנו דיבר עם הקבוצה. אני חושב שיש מספיק אנרגיה בתוכם כדי שנרים את הראש וגם נרים את הרמה שלנו למשחקים הקרובים”.

כובש שער היתרון הצהוב, יונתן כהן, התייחס גם הוא למאבק האליפות: “ברור שאני מאמין בקבוצה. התוצאות האחרונות לא היו טובות. כולם מסכימים עם זה. דיברנו על כך בחדר הלבשה. לא נוותר. הפנים קדימה ליום ראשון. עזבנו את המשחק הזה ונתרכז רק במשחק מול מכבי חיפה ואם ננצח עד הסוף אז הכל יהיה בסדר בעזרת השם”.

יונתן כהן (איציק בלניצקי)יונתן כהן (איציק בלניצקי)

האם הוא מרגיש עייפות על חבריו: “אתם צריכים לבוא לאימונים שלנו ואז תשאלו את השאלה אם אנחנו מותשים. חזרתי למגרשים אחרי תקופה ארוכה בחוץ. היה לי קשה, לא אשקר. אבל אני שמח מאוד וגאה מאוד בשחקנים שהביאו אותנו למצב הזה אחרי פתיחת עונה לא טובה”.

“אנחנו לא מרימים ידיים”, סיכם כהן. “אני חושב שמול מכבי ת”א תמיד רוצים להוכיח כי אנחנו המועדון הכי טוב בארץ והקבוצה הכי טובה בארץ. אני יודע איך קבוצה אלופה צריכה להיראות. אנחנו ידענו מתחילת העונה שלא יהיה קל. עברנו פציעות, תקופת קורונה, הגענו לשלבים מאוחרים באירופה אז ברור שיש לנו קשיים ודברים בדרך ואני עדיין מאמין בקבוצה ואנחנו מוכיחים שאנחנו מגיעים לכל משחק עם עייפות ופציעות ועדיין עליונים מול כל קבוצה. זה שלא הסתדר בשבועות האחרונים? ננסה לתקן את זה במשחקים עד הסיום”.

תגרת השחקנים במחצית (איציק בלניצקי)תגרת השחקנים במחצית (איציק בלניצקי)

במכבי תל אביב שבו והדגישו במהלך הלילה כי לא נאמרה שום קללה גזענית מצידו של טל בן חיים לעבר מרואן קבהא. הצהובים טענו כי בבאר שבע לא התלוננו בפניהם על הנושא במחצית ועם סיום המשחק “מיהרו לשלוף המצאה גזענית כדי לעשות בלאגן בכוונה. מגעילים. אחד מאנשי הדוברות שלהם עמד עם מצלמה פתוחה במנהרה בניסיון לתפוס משהו תוך כדי הסערה, הכל היה מהונדס מראש”.

בן חיים הבהיר לכולם כי לא הוציא מפיו שום קללה גזענית לעבר קבהא. בן חיים אמר בתגובה: "נאמרו מלים לא יפות משני הכיוונים אבל בשום אופן לא נאמרה אמירה גזענית ואני מוכן מחר בבוקר להזמין על חשבוני כל אחד לבדיקת פוליגרף מולי ואם יש מישהו שטוען שהוא שמע דבר כזה הוא ייתבע. השימוש בביטוי שהם מדביקים לי הוא שקר. לא היה ולא נברא". אנשי המועדון ציינו כי לאורך כל המשחק הם ספגו יריקות מאוהדי באר שבע שישבו מעל הספסל שלהם.