אחרי שני הפסדים רצופים בפתיחת הפלייאוף העליון ותקרית לא נעימה עם חאתם עבד אלחמיד בסיום המשחק האחרון נגד מ.ס. אשדוד, הפועל באר שבע עצרה את הסחף, אבל יצאה מאוכזבת מעוד משחק ללא ניצחון. החבורה של רוני לוי הציגו אמש (שבת) משחק התקפי עם הרבה מצבים, אך יצאה עם נקודה אחת בלבד ב-1:1 בקריית שמונה. בכך, האדומים נשארו במקום השישי בטבלה וצימקו זמנית את הפער מהמקום השלישי ל-9 נקודות ו-4 מהמקום הרביעי.

"חבל, אנחנו יכולים לבוא בטענות רק לעצמנו", אמרו בבאר שבע, "ספגנו גול רך שלקבוצה בצמרת הליגה אסור לספוג. הגענו לאינספור מצבים אבל הכדור לא רצה להיכנס. לעומת המשחק נגד אשדוד שהיה נוראי, הפעם יש כמה דברים לקחת לקראת המשחק הבא. אנחנו לא חושבים על אירופה, רוצים רק לשחק טוב יותר ולנצח. השחקנים מאוד רוצים לתקן את הרושם מהמשחקים האחרונים וגם הם מבינים שזה ישפיע על העתיד שלהם, אבל מרגישים שיש בעיה קשה של ביטחון". 

תגובות לאחר המשחק בין הפועל ב"ש לק"ש

דווקא אחרי רצף משחקים לא טובים, מאמן באר שבע רוני לוי יצא אמש מעט אופטימי. לוי הגיע כאמור לבאר שבע במטרה להשיג את הכרטיס לאירופה, מה שנראה רחוק מאוד כרגע, אבל גם כדי לבנות קבוצה חזקה שתתמודד על תארים בעונה הבאה. במועדון יודעים שהסגל עמוס בבעיות וחולשות ולא מטילים אחריות על המאמן, אבל מקווים לראות את הקבוצה משפרת את היכולת המקצועית ביתר המשחקים שנותרו. במקביל, אין ספק שהמהפכה של אלונה ברקת בקיץ תהיה גדולה ורחבה, כאשר בנוסף לישראלים, ג'ונתן אגודלו שישב בספסל ולא שותף, מרסלו מלי ופארליי רוסה צפויים להתחלף.

מקצועית, שחקני באר שבע הגיעו הפעם להרבה מצבי הבקעה אבל החמיצו פעם אחר פעם, כאשר בצוות המקצועי בטוחים שההחמצות נובעות בגלל חוסר ביטחון. לוי כעס בהפסקה על הרכות בספיגת השער ועל איבוד הכדור של רותם חטואל שהוביל להתקפת המארחים וזה גרם לחילוף שלו הקשר הצעיר במחצית. המאמן, שהיה מרוצה מהמשחק, עודד את השחקנים בסיום המשחק ואמר להם שאם ימשיכו במשחק הלחץ ובהנעת הכדור, גם הביטחון והנקודות יגיעו.

רוני לוי (מרטין גוטדאמק)רוני לוי (מרטין גוטדאמק)

לוי גם החמיא לכוכב שלו ז'וסוואה, שכבש שער שוויון אדיר ונתן לו טעימה ראשונה מהתרומה שהוא יכול לתת בזמן שרוב השחקנים מתקשים להכניס את הכדור לרשת. אגב, במחצית המשחק, הפורטוגלי שמע את הטענות כמה מתוך 80 אוהדי הקבוצה שעשו את הדרך הארוכה כלפי התוצאה וזה ניגש עד ליציע כשהוא אומר להם באנגלית: "מה, אני לא רוצה לנצח?", אליניב ברדה החזיר אותו לדשא.

הבלם חאתם עבד אלחמיד שהתנצל ביום חמישי על התקרית שבה סירב לעבוד לשחק בתור מגן ימני במחצית השנייה נגד מ.ס. אשדוד, פתח את המשחק על הספסל אחרי שרוני לוי התלבט לא מעט לגביו ולפני המשחק הודיע לו שיפתח על הספסל. אלחמיד נכנס למרכז ההגנה במקום לואי טאהא ורשם משחק טוב בסך הכול. סינטיהו סלליך שנדחק לקצה הספסל מאז חזר מהפציעה עשוי לקבל צ'אנס במקום אלטון אקולטסה. שגיב יחזקאל שחסר מאוד בגלל מחלה, יחזור להרכב, כמו כן מריאנו בריירו שנעדר בגלל צהובים.

חאתם עבד אלחמיד (מרטין גוטדאמק)חאתם עבד אלחמיד (מרטין גוטדאמק)