דווקא לאחר שהפועל באר שבע הבטיחה בזכות ההעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית את המשך שגרת האימונים שלה, מנכ"ל המועדון אסי רחמים בוחר שלא להשאיר מאחור את הקולגות בכדורגל הישראלי ובספורט המקצועני. רחמים, מתייצב לצד קבוצות הליגה שלא יוכלו להמשיך את שגרת האימונים בגלל מצב התחלואה שמחריף מיום ליום והתבטא בנוסף אחרי הניצחון על ויקטוריה פלזן.

"המסר והדבר החשוב עבורי הוא שדווקא עכשיו, אחרי שאנחנו כן ממשיכים את הפעילות שלנו, אני רוצה לשלוח מסר", אמר רחמים, "מאוד חשוב שענף הכדורגל והספורט המקצועני בכלל ימשיך בשגרת האימונים. צריך לזכור שגם אם הוחרגנו כחלק מהקבוצות המשתתפות במפעלים האירופיים והנבחרת, למעמד האדיר הזה ולרגעים האלו מגיעים דרך הליגה. לא היינו מגיעים לזה אם לא היינו זוכים בגביע המדינה, לא היינו מגיעים לזה אם הליגה לא הייתה ממשיכה ולא הייתה לנו את הזכות לייצג את המדינה בכבוד". 

שחקני באר שבע חוגגים בסיום (רדאד ג'בארה)שחקני באר שבע חוגגים בסיום (רדאד ג'בארה)

"דווקא ברגע המאושר הזה חשוב לי לא להשאיר את כל החברים מהענף מאחור", המשיך רחמים, "ולהעביר את המסר לכל מקבלי ההחלטות שיעשו את הכול כדי לתת לנו להמשיך לשמח את האוהדים, לייצג את המדינה בכבוד ועושים את זה דרך הכדורגל. אם יעצרו את הענף לא נוכל לעשות זאת".

ההישג הגדול של קבוצתו: "זה הישג שייקח כמה ימים לעכל אותו, הקבוצה עברה טלטלה כמו כל המדינה, אבל אנחנו קצת יותר בגלל דברים פנימיים שקרו אצלנו במועדון. זה הרגע להגיד מילה טובה לאלונה ברקת. היא השאירה פה שורשים חזקים ומועדון חזק שידע לעמוד על הרגליים גם ברגעים קשים. הלוואי ועשינו לאלונה חשק, זאת המתנה הכי גדולה שתהיה".

בעלי קריית שמונה איזי שרצקי התייחס גם הוא להחלטת אי החרגת הכדורגל: “הם לא יודעים מה הם עושים, רק שלא יהיו הפגנות”.

איזי שרצקי (נעם מורנו)איזי שרצקי (נעם מורנו)

גם אלמוג כהן העלה פוסט מפורט בנושא: “אז אחרי לילה שעיכלתי את הבשורה, גם אני לא יכול להישאר אדיש להחלטה לא לאפשר את אימוני קבוצות הספורט המקצועני (ולא רק הכדורגל). כשחקן אשר ייצג את מדינת ישראל, הן בלבישת המדים הלאומיים והן כישראלי ששיחק 9 שנים על אדמת גרמניה, אני חייב להסביר ולהבהיר למקבלי ההחלטות שכדורגל ובספורט בכלל, זה הרבה מעבר למשחק, זו תרבות, זו דת, זו אמונה”.

עוד ציין קפטן מכבי נתניה: “יש אלפי ומאות אלפי אנשים שדווקא עכשיו, דווקא בימים כאלו, מחפשים את המפלט, את האסקפיזם במיוחד מול הטלוויזיה כאשר הם צופים בנו. וזה עוד לפני שהזכרתי את אלפי המשפחות (ולאו דווקא של הכדורגלנים) אשר יזכו שוב לפרנסה ראויה בימים קשים אלו. חשוב לציין, כי האימונים והמשחקים כפי שהיו בסוף העונה שעברה, הוכיחו את עצמם, הליגה הסתיימה וכולם היו שמחים ומאושרים. הפגיעה בשבועיים או יותר ללא אימונים היא אנושה לספורטאי מקצועני, החזרה לשגרה תיקח לא מעט זמן והחשש לפציעות לא קטן”.

אלמוג כהן (צילום: רון טולדו)אלמוג כהן (צילום: רון טולדו)

לסיכום הוסיף: “ניתן לקיים אימונים בקפסולות וללא מגע, על מנת שנוכל לקיים איזושהי שגרת ספורט במדינה, בעיקר בשביל מיליוני הצופים בבתים, בכל זאת מדובר במדינת הייטק שתמיד מצאה את הפתרון הטוב בזמנים קשים. לא פעם נקראתי לדגל לשמח ילד חולה, או להדליק נר חנוכה עם קשיש ניצול שואה בביתו, אנו מהווים דוגמא לציבור הרחב ותורמים לקהילה שסביבנו כל יום ביומו. עכשיו תור המדינה להחזיר לנו לפחות את האימונים”.