העונה החדשה של הפועל באר שבע כבר כאן. 22 ימים חלפו מאז התבוסה המשפילה למכבי תל אביב באצטדיון טוטו טרנר, ששמה תמרור אזהרה בוהק בנגב ונתנה את האות לבצע מהפכה של ממש כדי להחזיק את הברק לברק בכר ובכלל למועדון שעשה חיל בשנים האחרונות.

כחלק ממתיחת הפנים שעובר הסגל בבירת הנגב, החלוץ חוסה אנחל קאריו חתם רשמית על חוזהו בקבוצה ל-3 עונות כשמיד אחריו הקשר מקוסטה ריקה, ג’ימי מרין, הצטרף בחוזה לתקופה זהה. השניים עלו מיד לאחר ההודעה על חתימתם לאימון הפתיחה של ברק בכר.

השחקנים שחייבים לחזור לפרק ב' בליגת העל

עם סגל "צעיר ורעב" יותר, כפי שמגדירים במועדון, בבאר שבע מקווים שהצליחו להחיל לפחות חלק מהמסקנות מהעונה האחרונה, לכן, בסגל הרחב של האדומים באימון הפתיחה הערב נראה לא מעט שחקנים צעירים ואלמוניים ממה שהתרגלנו לראות בשנים האחרונות. 

חוסה אנחל קאריו (דוברות הפועל ב"ש) (מערכת ONE)חוסה אנחל קאריו (דוברות הפועל ב"ש) (מערכת ONE)
ג'ימי מרין (דוברות הפועל ב"ש) (מערכת ONE)ג'ימי מרין (דוברות הפועל ב"ש) (מערכת ONE)

שחקני קבוצת הנוער והמושאלים שזומנו לאימון הבכורה הם יגיל אוחנה, איתמר שבירו, עמית ביטון, בני נתן, נועם דיעי, נתי אסקיאס, עילאי טרוסט, אור דדיה ורז רחמים. כל אלו ניסו להרשים את בכר. כמו כן, רואי אביטן, בנו של ניסו אביטן, קשר קבוצת הנוער של המועדון חתם לחמש שנים וינסה גם הוא להותיר רושם חיובי על מאמנו.

שלושת שחקני הרכש הישראלים, גל לוי, נאור סבג ושון גולדברג, ערכו גם הם את אימון הבכורה שלהם באדום. שחקני נבחרת ישראל חאתם עבד אלחמיד, לואי טאהא, בן שהר ואריאל הרוש שלא טעמו את טעם הפגרה, קיבלו שבוע חופש נוסף כשאת אימון הפתיחה שלהם יערכו כנראה במחנה האימונים בפולין. 

רואי אביטן ואסי רחמים (דוברות הפועל ב"ש)רואי אביטן ואסי רחמים (דוברות הפועל ב"ש)

למרות האימון שאמור להיות חגיגי יחסית, הסיפור הוא ארבעת שחקני הקבוצה שלא נמצאים בתוכניות לעונה הקרובה. כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, דור אלו, שיר צדק, חן עזרא ועדן בן בסט, שקיבלו הודעה כי הם אינם בתוכניות לעונה הקרובה, התבקשו להגיע בנפרד מיתר שחקני הסגל עד שימצאו קבוצה חדשה. העניין מעורר זעם גדול בקרב אותם שחקנים, שמחכים לראות כיצד אימון הבוקר המיועד להם ייערך. בקרב אותם שחקנים מצפים שבבאר שבע יעמידו לרשותם את כל צוות האימון הדרוש כולל רופא ופיזיותרפיסט.

שיר צדק. אחד ה"מנודים" (עמרי שטיין)שיר צדק. אחד ה"מנודים" (עמרי שטיין)

בסביבת אותם שחקנים לא מתכוונים לעבור על הנושא לסדר היום ושוקלים לפנות לערכאות משפטית אם תוכנית האימונים לא תעמוד ברמה המתאימה עבורם. מבחינת הפועל באר שבע אין טעם שאותם שחקנים, שאינם נמצאים בתוכניות, יפתחו את העונה יחד עם הקבוצה כבר עכשיו כאשר רוב קבוצות ליגת העל פותחות לראשונה את האימונים בחודש הבא. "אם הם היו חותמים בקבוצה אחרת, הם היו ממשיכים את החופשה ומתחילים להתאמן בחודש הבא, אבל הם יקבלו בכל מקרה תוכנית אימונים ראויה", אמר גורם בקבוצה.

בהנהלת הפועל באר שבע עשויים להשלים את צירופו של השוער ארנסטס שטקוס מבית"ר ירושלים כאשר במקביל אחד הזרים, קווין טאפוקו או אריק סאבו יפנו את מקומו. הצירוף של שטקוס לבאר שבע מעלה לא מעט תהיות בקרב מספר שחקנים שאינם מבינים את השיקול שמאחורי המהלך. "אוהד לויטה הוכיח את המקום שלו כשוער ראשון ועכשיו מצרפים שוער ראשון נוסף ועוד זר? יש כמה עמדות אחרות שהרבה יותר בוערות לחיזוק בשחקן זר לפני עמדת השוער", אמרו. 

ארנסטס שטקוס (עמית מצפה)ארנסטס שטקוס (עמית מצפה)

בתוך כך, יחד עם הקשר ג'ימי מרין נחת קוסטה ריקני נוסף המיועד לקבוצת הנוער של המועדון בשם ראשיר פרקינס. הקשר האחורי בן ה-18, משתייך לסגל נבחרת קוסטה ריקה עד גיל 20 ומחזיק בנתונים פיזיים מרשימים.

חברת KELME תלביש את המועדון בעונה הבאה

בנוסף, הנהלת המועדון הודיעה כי לאחר שלוש שנים של שיתוף פעולה עם פומה, המלבישה הרשמית החל מהעונה הקרובה תהיה חברת KELME הספרדית. מהמועדון נמסר: “הפועל ״תדיראן״ באר שבע שמחה לבשר כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת ההלבשה הספרדית KELME, אשר תהיה המלבישה הרשמית של המועדון החל מהעונה הקרובה. חברת KELME הינה חברת הלבשה ספרדית הפעילה בלמעלה מ- 60 מדינות ומשמשת בין היתר כמלבישה הרשמית של מספר קבוצות בלה ליגה הספרדית”.

נשיאת המועדון, אלונה ברקת, אמרה במעמד החתימה: ״אני שמחה על שיתוף הפעולה החדש שלנו עם חברת KELME ומוריס רבוח העומד בראשה בישראל. מצאנו שותפים אמיתיים לדרך עם ערכים דומים לשלנו ואני משוכנעת שכולנו נהנה משיתוף הפעולה, בעיקר האוהדים שלנו”.

המלבישה הרשמית של הפועל ב"ש (פייסבוק) (מערכת ONE)המלבישה הרשמית של הפועל ב"ש (פייסבוק) (מערכת ONE)

מוריס רבוח, יבואן KELME בישראל אמר: “עם כניסת KELME לישראל היה אך טבעי שנפנה למועדון גדול כמו הפועל ״תדיראן״ באר שבע. כיליד העיר ואוהד הקבוצה החיבור לערכי המועדון ולחזון של אלונה היה מיידי. אנו מצפים בקוצר רוח לתחילת העבודה ומאמינים כי שיתוף הפעולה בין הצדדים יהיה פורה ומעשיר”. אנו מודים מעומק הלב לחברת פומה על שלוש שנים מופלאות של שיתוף פעולה. תודה לצביקה שווימר, ענת בוגנר, אפי אשל, חנוך מהבד, לירן שטראובר ויתר צוות פומה על המקצוענות, המסירות ורוחב הלב לאורך כל התקופה”.