בדרך כלל כשהקבוצות הקטנות מתלוננות על קיפוח בשיפוט אני תמיד אומר, ‘חבר'ה טעויות שיפוט מתקזזות, פעם הגדולות סובלות ופעם הקטנות’. אבל הפעם אני רוצה לשאול אתכם שתי שאלות משני המשחקים המרכזיים שהיו היום. במשחק בסמי עופר, אם שחקן מכבי חיפה היה עושה תיקול בדקה ה-18 על שחקן נס ציונה, האם השופט, איתן שמואלביץ’, גם היה שורק לאדום בסמי עופר? ואותו דבר במשחק בנתניה, האם במצב של 0:1 לחדרה, אם אופואדו היה כובש במקום זיקרי שכבש גם, השופט, שלום בן אברהם, היה פוסל את השער בטענת נבדל, והשופט גם לא היה הולך להסתכל ב-VAR בכלל.

התשובות לכך ברורות - שלא. והיום השופטים קיפחו את הקבוצות הקטנות בגדול. נכון שמכבי ת"א ומכבי חיפה לא צריכות את עזרת השופטים, הן הקבוצות הטובות בארץ, אבל הגיע הזמן שבאיגוד השופטים יעשו בדיקה, איך יכול להיות אחרי זמן רב יש עדיין טעויות כל כך קריטיות שמשנות תוצאות משחק, והכי גרוע פוגעות באיכות הצפייה.

שלום בן אברהם מקבל איתות לאחר השער של רועי זיקרי (רדאד ג'בארה)שלום בן אברהם מקבל איתות לאחר השער של רועי זיקרי (רדאד ג'בארה)

ה-VAR עד היום הוא כישלון טוטלי, ציפיתי שהוא יקטין את הטעויות למינימום, וכאשר זה לא עושה את זה, היה עדיף בלי VAR כי ממילא היו לנו טעויות, ואז לפחות היינו אומרים, “בגלל הגורם האנושי ואין מה לעשות”. לגבי שני המשחקים המרכזיים שהיו היום, המשחקים של מכבי חיפה ומכבי ת"א, כרגע הקבוצות לא בכושרן הטוב, ואחרי משחק העונה שהיה לפני שלושה שבועות ישנה ירידה בכושר הקבוצות.

הקבוצה של מרקו בלבול פותחת כל משחק בצורה חלשה מאוד וכמעט לא מבקיעה במחצית הראשונה, אבל משום מה מתאוששת בחצי השני, אולי בגלל כושר גופני וספסל עמוק. ללא ספק בלבול צריך לתת את הדעת ואולי לפתוח בהרכב אחר או לשחק יותר התקפי מהתחלה.

מרקו בלבול (עמית מצפה)מרקו בלבול (עמית מצפה)

מכבי ת"א לא סופגת (למרות שספגה היום גול חוקי לחלוטין), בחלק ההתקפי מתקשה לייצר מצבים ומשחק ההתקפה שלה חלש. דור מיכה זהו לא דור מיכה של שנה שעברה, אצילי לא חד מספיק מאז שחזר מהפציעה, יונתן כהן מטייל במגרש ולא מבין את התפקיד שלו, ובסך הכול משחק ההתקפה די תקוע.

אין ספק שההגנה של מכבי ת"א מחזיקה אותה יחד עם דן גלזר המצוין ואיתן טיבי שהבקיע את צמד השערים, לטעמי עד היום, הוא מועמד לשחקן העונה. מסתמן מאבק של שתי הקבוצות בלבד עד סוף העונה, לא נראה לי שהפועל ב"ש או בית"ר ירושלים בעניין. הן הרבה פחות טובות והסגלים שלהן פחות עמוקים.

אבי ריקן עובר את ארנסט מבוקה (עמרי שטיין)אבי ריקן עובר את ארנסט מבוקה (עמרי שטיין)

בנושא אחר, הסיפור עם גדי קינדה בבית"ר מעורר תהיות רבות לגבי מה קרה שם. לא ייתכן שהשחקן הטוב של הקבוצה מהבירה העונה פתאום עוזב באמצע השנה ומי שמחליט זו הקבוצה שמכרה ולא הקבוצה שקנתה. משה חוגג טעה בהערכה והחוזה שחתם עם אשדוד יכול להרוס לבית"ר את כל העונה.

בלי קינדה, אוחנה הפצוע, שלומי אזולאי הפצוע, יש לבית"ר ירושלים סגל מאוד קצר, שלא שווה אפילו מקום שלישי. הבעלים חוגג צריך לשים את היד עמוק בכיס, השאלה האם הוא ויוסי בניון יפגעו ברכש בינואר. מבין כל קבוצות הצמרת, יש לבית"ר ירושלים את הסגל החלש ביותר. 

גדי קינדה ביציע (אורן בן חקון)גדי קינדה ביציע (אורן בן חקון)