המאבק בין ארגון האוהדים למשה חוגג מחריף: ארגון אוהדי בית"ר ירושלים פנו לבית המשפט השלום בירושלים בבקשה לצו מניעה זמני על מנת שלא ניתן יהיה למנוע מהם את הכניסה למשחקי הקבוצה באצטדיון טדי. בנוסף, בתוך 7 ימים הארגון מתכוון לתבוע ממשה חוגג והמועדון פיצוי בסך 50 אלף ש”ח כל אחד.

כאמור, ראשי הארגון פנו לבית המשפט השלום בירושלים בבקשה לצו מניעה זמני במעמד צד אחד באמצעות עורכי הדין ארז בר צבי ועידן בוטבול. האוהדים מבקשים סיוע מבית המשפט שיורה לבעלים של בית״ר ירושלים משה חוגג שלא למנוע מראשי הארגון להיכנס לאצטדיון טדי במשחקיה הקרובים של בית״ר ירושלים.

ספיר: תודה לכולם על התמיכה

בנימוקי הבקשה למנוע את אי הכנסתם לאצטדיון בבירה נכתב בין היתר: “מדובר בזכות רמה מעלה במשטר דמוקרטי. פגיעה בזכותו של הפרט לצרוך תרבות היא פגיעה קשה. יש אוהדים המנסים לבטא את זעמם ומחאתם בדרכים גסות ומחוספסות, וייתכן בדרכים שאף אינן חוקיות ולא לגיטימיות, אולם יש המבטאים את זעמם במסגרת חופש הביטוי וזכות המחאה”.

“אין חולק כי טדי הוא מקום ציבורי כהגדרתו בחוק, וכי פעילותה של בית”ר היא בבחינת תרבות המוגדרת כשירות ציבורי, ומשכך חוק איסור ההפליה חל בעניינם של המבקשים, בנסיבות העניין. חילוקי דעות ומחאות אינם נאסרו בחוקיה של מדינת ישראל, גם במקום בו קיים חשש, מבוסס ככל שיהיה, כי המחאות יכללו קללות. מניעת כניסתם של המבקשים לטדי, בעבר, בהווה ובעתיד נעשתה, נעשית ותיעשה בניגוד לדין, תוך פגיעה קשה בזכויותיהם של המבקשים, באופן המקים למבקשים הזכות לתבוע את המשיבים בפיצוי ללא הוכחות נזק בסך 50 אלף ש”ח כ”א”.