כפי שקרה גם לפני שלב הפלייאוף העליון, ההקצבה החודשית הראשונה מהטוטו על חשבון עונת 2020/21, כספי השיווק למעשה, לא הועברה בסך 90 אלף שקלים לקבוצה בליגת העל ו-15 אלף שקלים בלאומית, כך נודע היום לראשונה (שני) ל-ONE, כאשר סיבת העיכוב: הבלגן הפוליטי בממשלה בין "הליכוד" ל"כחול לבן".

בעוד גם רשת הביטחון עדיין לא הוסדרה מבחינה טכנית בשל עניין התבחינים שמשרד הספורט עוד לא פרסם,  משרדי הספורט והטוטו צרכים לסגור ביניהם מינוי דירקטורים ויו"ר לטוטו, כאשר הדבר גרם לעיכוב בהעברת הכספים לקבוצות. כפי שפרסמנו ב-ONE, משרד האוצר סיכם לאחרונה עם המנהלת על הארכת הסכם השיווק בעונה נוספת. בימים הקרובים ייחתם בין הצדדים ההסכם באופן פורמלי, ולאחר מכן יוכל הטוטו להעביר את התשלום לקבוצות בהתאם להסכם.

לוסיו מול עופרי ארד (ניסן עייש)לוסיו מול עופרי ארד (ניסן עייש)

סכום הסכם השיווק יעמוד על 29 מיליון שקל, התשלום בגינו יהיה בהתאם לתמורה השיווקית שתתקבל על פי העקרונות שנקבעו בהסכם הישן. לאור משבר הקורונה והעובדה שהטוטו מתנהל כיום ללא דירקטוריון מכהן, הגיעו הטוטו ומנהלת הכדורגל להבנה כי בניגוד לעבר ההסכם יהיה אך ורק לשנה אחת על פי העיקרון של מה שהיה הוא שיהיה. המתווה הזה יפתור את בעיית הריב בין המפלגות שכבר גרם לקבוצות לא לקבל בזמן את הכסף שלא באשמת מועצת ההימורים, רק בגלל האגו של הפוליטיקאים.

ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "לאחר בירור ובדיקה מעמיקה מדובר בטענה חסרת ביסוס שאין לה אחיזה במציאות. כל כספי הסכם השיווק לשנת 19/20 משולמים כסדרם. בנוסף, בכל הנוגע לכספי התמיכה המועברים לאיגודים ולאגודות עד כה שולמו למעלה מ-50% מכספי התמיכות ואפשרות לקבל גם כ-70% בהתאם לדוחות ביצוע. בתקופה מורכבת זו, המשרד עושה כל שביכולתו להעביר בצורה סדירה את התמיכות השוטפות על מנת להקל על כלל הגופים".

מהטוטו נמסר בתגובה ל-ONE: "התשלום מאושר עד סוף 2020, בלי קשר לדירקטורים וליו"ר. מבחינתנו הכול ממשיך כרגיל. יכול להיות שיש פה עניין טכני בגלל שהעונה רק הסתיימה והבאה התחילה מיד. הכסף ישולם לפי ההסכם".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ושתפו: הקמפיין החשוב של עופרי ארד