האם חלוץ ברצלונה נמצא בדרכו למכבי תל אביב? ל-ONE נודע כי הצהובים הגישו לקטלונים הצעה בגובה 1.5 מיליון אירו עבור ריי מנאיי בן ה-24, כאשר 50% ממכירה עתידית יישארו אצל בארסה. השיחות בין הקבוצות התנהלו כבר למעלה מחודש, כשגם עיתונאי ספרדי בכיר שמסקר את ברצלונה, טוני חואנמרטי, אישר שמכבי ת”א במרוץ אחרי השחקן. 

העובדה שהבקיע שלושער במשחק ההכנה של הקבוצה הבוגרת של ברצלונה מול חימנסטיק, אחרי ששיחק עד כה רק בברצלונה ב', עלולה להשפיע לרעה, שכן התעורר סביב השחקן עניין במספר מקומות, כולל בספרד. ההצעות שיש לו עד כה הן מקאדיס, פלמקיאו, ססואולו וכאמור מכבי ת”א.

מברצלונה למכבי ת"א? צפו בשערים של מנאיי

כמו כן, נשיא אקטובה הקזחית התייחס היום (רביעי) לשחקן האלבני: “דיברנו עם נציגיו בברצלונה”, אמר ירלאן יאמאנטייב, “בהתחלה הם הסכימו והמשא ומתן היה במסלול הנכון, לא האמנתי לזה, בדקתי באינטרנט וראיתי שבטיס רוצה לצרף אותו תמורת 5 מיליון אירו. צלצלתי לסוכן שלו ושאלתי – ‘איך 5 מיליון אירו? איך ישחק אצלנו במחיר כזה?’ ואז הוא אמר לי שאנחנו במקום השלישי ברשימה של בארסה, ושהראשונה היא מכבי תל אביב, ואז קבוצה מפורטוגל. הוא צפוי לעבור לישראל”, אישר.

מנאיי עבר לברצלונה ב’ בינואר 2020, ובעונה שעברה כבש שמונה שערים ב-15 משחקים. כרגע הוא מתאמן עם הקבוצה הראשונה של הקטלונים ולאחרונה כאמור מצא את הרשת במשחק הכנה של בארסה נגד חימנסטיק עם שלושער. מחירו מוערך ב-700 אלף אירו וחוזהו מסתיים ב-2023.

ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)

בינתיים, בספרד ניתחו את המעבר האפשרי וב’ספורט’ הקטלוני נטען כי ססואולו היא הפייבוריטית לקלוט את מנאיי, אך שההצעה של מכבי תל אביב היא האטרקטיבית ביותר. עוד הוסיפו בקטלוניה כי הצהובים עשויים לשפר את הצעתם ושיש גם שני מועדונים בפורטוגל שהביעו עניין. השחקן בכל מקרה יעזוב את בארסה בשבועות הקרובים.