עימותים חזיתיים התרחשו היום (רביעי) במהלך ישיבת דירקטוריון מנהלת הליגות בכדורגל. ברק אברמוב, הבעלים של בני יהודה, קם והתחיל להפעיל את הפלאפון שלו כדי להשמיע הקלטה ממהלך חקירתו במשרד החקירות 'ויצמן יער' בנושא החוזה של מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס. החברים בדירקטוריון ביקשו מאברמוב לא להשמיע, אבל הוא שלח את ההקלטה למזכיר המנהלת.

אברמוב מאשים כי החקירה מבוצעת בגלל פנייתה של אלונה ברקת, בעלי ב”ש, שאמרה לו בישיבה: "אתה צריך להתבייש, אתבע אותך דיבה". אברמוב השיב: "אז תתבעי אותי". במהלך החקירה נשאל אברמוב על ידי הבעלים, אשר ויצמן: "יכול להיות שהוא עשה את המו"מ מול ב"ש ואמרו לו ‘אנחנו יודעים שאתה מרוויח אצל ברק כך וכך ואז הוא אומר, זה לא כול מה שאני מקבל, אל תיקחי אותי לפי הדבר הזה, יש עוד כספים", אברמוב השיב בחקירה על כך :"אז הוא יודע לעשות מו"מ טוב".

ברק אברמוב (רדאד ג'בארה)ברק אברמוב (רדאד ג'בארה)

החוקר ויצמן המשיך: "אז הוא מבלף?". אברמוב ענה:" אם הוא אמר את זה, אני לא שמעתי, כנראה הוא רצה להוציא ממנה כספים, זה בסדר, זה לגיטימי, במו"מ לא עולה לך כסף להגיד. אלונה גם לא שאלה אותי כמה יוסי מרוויח, אני עשיתי את המעבר של יוסי לב"ש, אני ישבתי עם אלי ועם אלונה, היא לא שאלה אותי כמה הוא מרוויח".

במהלך הישיבה גם שרון תמם, מנכ"לית מכבי ת"א, אמרה דברים קשים מאוד לעבר ברקת. "אנחנו רוצים להביע את ההסתייגויות שלנו לפגישה שנערכה בחשאיות בביתה הפרטי של אחת מבעלי הקבוצות ב-26 בפברואר, אשר אליה הוזמנו רק 11 מתוך 14 המועדונים בליגת העל ואשר ממנה הודרו בני יהודה, מכבי נתניה ומכבי ת"א - כמו גם הנציגים מהמנהלת והליגה הלאומית". כזכור הפגישה נחשפה ב-ONE והיא עסקה בעניין מכירת זכויות השידור.

שרון תמם (רדאד ג'בארה)שרון תמם (רדאד ג'בארה)

תמם קראה לחקור את התארגנות לכאורה לא חוקית של חלק מבעלי הקבוצות. ”אנחנו קוראים לחקירה מקיפה של הפעולות הנ"ל, על מנת לקבוע האם כתוצאה מההתנהלות לא תקינה זו וקיום הפגישה, נעשה מעשה לא חוקי ועל מנת לקבוע מה הנזק שנגרם בעקבות פעולות אלו לערך ולכדאיות של זכויות השידור בטווח הארוך".

עוד אמרה תמם: "עוד למדנו כי בפגישה הסודית, נציגי הקבוצות התבקשו לחתום על מכתב המיועד ליושב ראש המנהלת ובו הם מביעים את הסכמתם להעביר את ניהול המשא ומתן על מכירת זכויות השידור לידיהם של ארבעה אנשים ספציפיים. מלבד חוסר תום הלב הברור בעצם הדרתם המכוונת של מכבי ת"א ושני מועדונים נוספים מליגת העל, המניעים מאחורי פעולות אלה, מעלים שאלות ותהיות רבות. אנו מאמינים כי הפורום המתאים והיחיד לדון ולקבל החלטות מהותיות עבור הליגות הוא פורום ה-18 של המנהלת. בצורה כזו, בין היתר, יוצרים חזית מאוחדת, שהיא אופטימלית להשגת תוצאות הוגנות וישירות, גם פנימית וגם חיצונית. אין ספק שלא ניתן להשיג תוצאות כאלו באמצעות פגישות חשאיות. לא נקבל שום דרך פעולה שונה מאשר הליכים הוגנים, נכונים ותקינים. מכבי ת"א לעולם לא תהיה צד להסכם או לכל סיכום אחר שהיא תוצאה של פעולה המתבצעת בחוסר תום לב". 

אלונה ואלי ברקת (אורן בן חקון)אלונה ואלי ברקת (אורן בן חקון)

אלונה ברקת מסרה בתגובה לטענות אברמוב: ״הטענה כאילו אני או מישהו במועדון הגיש תלונה היא שקרית. אני אגיש תביעת דיבה נגד ברק אברמוב והוא יצטרך להוכיח את טענותיו בבית המשפט״.

ביחס לטענותיה של תמם הגיבה בעלי ב”ש: “מכרז זכויות השידור נכשל והוחלף ע"י יוזמה להקמת ערוץ אינטרנטי עצמאי מרובה סיכונים וחשיפות כלכליות שלא נוסה ע"י שום מנהלת בעולם, דבר שמעמיד בסכנה את עתיד הכדורגל הישראלי ומעלה תהיות על הדרך שבה נוהל המכרז. בעלי הקבוצות שלא עמדו מאחורי היוזמה נפגשו במטרה לגבש אלטרנטיבה שפויה ואחראית להצלת המכרז ועתיד הכדורגל הישראלי. בסוף הפגישה נשלח מכתב רשמי ליו"ר המנהלת בבקשה לכנס את הדירקטוריון כדי לדון בנושא. צר לנו על התגובה של מכבי תל אביב, יחד עם זאת אנחנו בעד הצעתם לחקירה בתנאי שתקיף את כל הליכי המכרז ושתתבצע על ידי גוף חיצוני ואובייקטיבי דוגמת משטרת ישראל”.

בכר: שיחקנו התקפי, באנו לנצח את המשחק