מחדל נוסף באיגוד השופטים ובהתאחדות לכדורגל. מאות שופטים רשומים בפורטל איגוד השופטים, למרות שהם לא שופטים בפועל. מסתבר כי כיום רשומים בפורטל השופטים ובעלי התפקידים 892 איש, כאשר בפועל יש רק 569 שופטים ובעלי תפקידים פעילים. כלומר יש פער של 323 איש בין הרשומים לפעילים.

משמעות הדברים היא שיש שופטים לא פעילים שנהנים מכניסה חינם למשחקים השונים למרות שבפועל הפריבילגיה הזו אמורה להיות רק לטובת השופטים הפעילים. כמו כן, יש שופטים שמקבלים ציוד בתחילת עונה למרות שהם לא שופטים ולא אמורים כלל לקבל את הציוד. רק עונה לאחר מכן, שופט שלא שפט בכ-5 משחקים לפחות בעונה שלפני כן לא יהיה רשאי לקבל ציוד.

ההתאחדות לכדורגל (איציק בלניצקי)ההתאחדות לכדורגל (איציק בלניצקי)

כזכור, בחודש יולי 2018 חשפנו ב-ONE כי במחסני איגוד השופטים שכבו ציודים ישנים והיה מי שידע לנצל זאת כדי לקבל זיכוי על אותם ציודים. בהתאחדות לכדורגל ובאיגוד השופטים לא טיפלו בפרשה הזו כמו שצריך.

לנוכח מה שקורה כיום, בין הפערים בין שופטים פעילים לשופטים לא פעילים, באיגוד היו יכולים לדרוש לקבל פיקדון מהשופטים על לקיחת ציוד איפה שיש ספקות, אך לדברי גורמים באיגוד בינתיים יש בעיה משפטית עם כך.

השאלה היא האם יש מי שבודק שבאמת אין מי שיודע לנצל גם כיום לכאורה את הפערים בין השופטים הרשומים לאלו שלא פעילים, מבחינת קבלת ציודים, ואיך אף מפקחים על כך? באיגוד השופטים יהיו חייבים לשנות באופן מיידי את הנהלים ולהסיק את המסקנות הברורות. מדוע לקבוצה בליגת העל למשל לתת כניסה חינם לשופט עבר שלא פעיל, מי יפצה אותה על כך?

בכר: שיחקנו התקפי, באנו לנצח את המשחק