נשיא המדינה רובי ריבלין אירח היום (רביעי) בבית הנשיא את השקת קרן החירום לילדים במועדוני ספורט. באירוע ההשקה השתתפו גם שר התרבות והספורט חילי טרופר, מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך, יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רתם קמר, יו"ר ערכים בספורט ארנון שירן, מנכ"ל ערכים בספורט ערן איתן, מנכ"ל איגוד הכדורסל יעקב בן שושן, יו"ר התאחדות לכדורגל אורן חסון ומנכ"ל קרן סילבן אדמס, אהרון ליבוביץ׳.

הנשיא ריבלין אמר על קרן החירום: "אתגר מרכזי העומד לפנינו, הוא הדאגה לדור העתיד של מדינת ישראל. ספורט איננו מותרות, אלא דרך חיים. חמצן לנשימה. דווקא ברגעים של חוסר ודאות, אין מקום חשוב יותר לילדים ולבני נוער מאשר בית חם ותומך, אותו מספקים מועדוני הספורט ומחלקות הנוער. אנו משיקים כאן בבית הנשיא את הקרן החברתית בספורט על מנת לוודא שכל משפחה תוכל לשלוח את ילדיה לפעילויות כדורסל ללא תלות במצבה הכלכלי".

שיחת הזום (עמוס בן גרשום, לע"מ)שיחת הזום (עמוס בן גרשום, לע"מ)

בפנייה לשר התרבות והספורט חילי טרופר אמר ריבלין: “יקירי, שר התרבות והספורט. עד כה דיברנו על הספורט, אבל חשוב לי להקדיש רגע - גם לתרבות. אסור שאנשי התרבות יהיו אחרונים בתור לחידוש הפעילות לאחר הסגר. חשוב שאנו, כמדינת מעשה ורוח, נשלב את חזרת התרבות שלנו בחזרת הכלכלה שלנו, במתווה ראוי, על פי הנהלים הנדרשים, בתמיכה התקציבית הנדרשת. אל תשאירו אותנו בלי מזון לנשמה. אני בטוח כי יחד נמשיך לייצר תקווה ישראלית בכל בית במדינת ישראל ומאחל לכולנו המשך שנה שקטה, בריאה ופעילה".

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר באירוע: "זה נכון ש"האדם העני ביותר הוא לא מי שאין לו שקל, אלא מי שאין חלום", אך יותר מדי פעמים ילדים בלי שקל יהפכו לנערים בלי חלומות. מי שידו אינה משגת יש לו פחות הזדמנויות, יש לו פחות סיכוי ויש לו פחות חלומות. גם אם אתה מאוד אוהב ספורט, אם אין לך כסף כדי לממן את החוג ואת השיעור, אז תישאר עם חלום שאינו בר מימוש”.

“בדיוק מתוך הכאב הזה קמה היוזמה הנפלאה של קרן החירום בספורט למען הילדים, המועדונים והקהילה. המשבר הגדול שמאיים על המשך קיומם ופעילותם של מחלקות הנוער והמועדונים בכדורסל הביא את עמותת ערכים בספורט, איגוד הכדורסל, קרן סילבן אדמס, משרד התרבות והספורט בראשותי וכמובן תחת החסות, התמיכה וההובלה של נשיא המדינה היקר מר ראובן ריבלין, שמוביל כבר שנים את החזון של תקווה ישראלית, להקים את הקרן ולדאוג שלא ישאר כאן ילד בלי חלום. שלא יהיה כאן ילד שלא יוכל להגשימו בשל מחסום כלכלי. הקרן המיוחדת שמושקת כאן היום היא היד המושטת והיא התקווה הישראלית”.

חילי טרופר (עמוס בן גרשום, לע"מ)חילי טרופר (עמוס בן גרשום, לע"מ)

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר: "קרן החירום, בהובלת נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, ובשותפות עם משרד התרבות והספורט, בראשות השר חילי טרופר, סילבן אדם ועמותת ערכים בספורט, היא נדבך מרכזי נוסף בעשייה החברתית-חינוכית-ספורטיבית יחד עם מיזם 'מגן הכבוד – תקווה ישראלית', שפועל בהצלחה גדולה כבר שש שנים. אני מאמין כי חיבור שני ענפי הספורט המובילים בישראל - הכדורגל והכדורסל - ליוזמה החדשה יוביל בהמשך להצטרפות ענפי ספורט נוספים”. 

“יש לברך על שבעת משבר כה קשה מצאנו אפיק מקורי נוסף לסייע לעשרות אלפי ילדים להמשיך לעסוק בספורט, כאשר רבים מההורים אינם יכולים עוד לממן זאת. הקרן מייצרת תקווה ואופק לחידוש הפעילות הספורטיבית, העצמתה ושמירה על זכות שווה לכל אחד ואחת להיות חלק מהמשחק. מדובר בביטוי מקורי, מבטיח וראשון במעלה, של אחריות חברתית וערבות הדדית. נעשה מאמצים גדולים להבטיח את הצטרפותן של חברות וגופים עסקיים מובילים ליוזמה כדי להעצימה ולהפוך אותה אפשרית עבור ילדות וילדים רבים ככל האפשר”.