לקראת פתיחת עונת 2020/2021 בכדורגל עם משחקי המחזור הראשון בגביע הטוטו של הליגה הלאומית הערב (חמישי), מנהלת הליגות פרסמה הבוקר מסמך ובו חידוד נהלי הקורונה. ראשי המנהלת הדגישו כי הם מתנהלים מול משרדי הבריאות והספורט על מנת להגיע להבנות על מתווה קבוע לעונת המשחקים הקרובה, אך בינתיים עדכנו בסטטוס הנוכחי.

בנוגע להנחיות הבידוד, לאור מצב התחלואה, הנחה משרד הבריאות כי על כל השחקנים לשמור על הנחיות הבידוד אשר היו נהוגות החל מחזרת הקבוצות לפעילות בעונת המשחקים שהסתיימה. כחלק מכך, על המועדונים להקפיד כי במתחם האימונים ישהו אנשי הקבוצה בלבד – שחקנים, צוות מקצועי ומנהלים, שביצעו בדיקות רפואיות כנדרש. בנוסף, יש לעמוד על מינוי ממונה קורונה, חיטוי ושימוש במקלחות בתפוסה של %50. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מדוע זו טעות להחתים את מנדז'ק במכבי חיפה

במקרה של חשיפה לחולה קורונה מאומת, במנהלת נמצאים במגעים לגיבוש מתווה מיוחד, אשר יאפשר את המשך פעילות הקבוצות, בו תחרויות הליגה יוכלו להתקיים באופן רציף ככל שניתן. מדובר בנושא זה רגיש וסבוך שכולל מספר אפשרויות פעולה ובכל מקרה בכפוף לאישור משרדי הבריאות ומשרד התרבות והספורט.

“אני שב ופונה לבעלי הקבוצות, אנא גלו אחריות אישית ו-וודאו כי ההנחיות מתבצעות באופן מדוקדק”, כתב יו”ר המנהלת ארז כלפון לקבוצות. “האמור כולל את זירת המגרש ומתחם חדרי ההלבשה – אין לאפשר לגורמים אשר אינם חלק מצוות ניהול המשחק להימצא באזורים אלו וכדוגמא אישית האמור כולל בראש ובראשונה את בעלי ומנהלי הקבוצות. כל חשיפה לשחקנים ולאנשי צוות עשויה לסכן את המשך פעילות הליגה התקינה”.

ארז כלפון (אורן בן חקון)ארז כלפון (אורן בן חקון)

בעניין תמריצי הקורונה הסביר כלפון: “בהמשך לישיבת הנהלת מנהלת הליגות, אישרה ועדת ההנהלה כחלק מתוכנית התמריצים של קבוצות ליגת הבורסה לניירות ערך, תמריץ על סך 400 אלף ש”ח למילוי ועמידה בהנחיות ונהלי הקורונה. התמריץ האמור, תקף כל עוד הנחיות הקורונה יהיו בתוקף ויוענק בכל רבעון בגין עמידה מלאה ביישום מכלול הנחיות הקורונה (חציו תמורת יישום הנחיות ניהול המשחקים וחציו השני תמורת יישום ההנחיות השונות מחוץ ליום המשחק).

בנוסף, ככל שיהיה צורך, ישמשו כספי התמריץ ליישום בדיקות קורונה וזאת במידה ויאושר מתווה פעילות אשר יכלול את ביצוע הבדיקות. כל ליקוי שידווח יוביל להפחתה מכספי התמריץ. אנא רכזו מאמצים עליונים לעמידה מלאה בכלל הדרישות, בראש ובראשונה עבור הבטחת בריאות השחקנים וקיום המשחקים”.

לסיכום הוסיף כלפון: “אנו ממשיכים לעבוד מול משרדי הבריאות, התרבות והספורט, על מנת לאפשר את קיומה של הליגה באופן תקין ונעדכן אתכם בכל התפתחות בנושא, כאשר מטרתנו הינה לסכם על מתווה פעולה וסטטוס חדש עד לפתיחת משחקי הליגות. מובן כי הכדורגל אינו מנותק מהמצב הכללי במדינה וכל שינוי במצב התחלואה, עלול להשפיע על מתווה כזה או אחר כפי שיושג.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

חשוב להבהיר כי רק שמירה קפדנית על ההנחיות וזאת על אף כל הקשיים והמגבלות, תגרום לכך שנצליח לסיים את הליגות במגרש הירוק, כפי שנעשה במאמץ משותף בעונת המשחקים הקודמת וזאת בכדי למנוע פגיעה בתחרות הספורטיבית ופגיעה כלכלית קשה בקבוצות. צוות המנהלת עומד לרשותכם בכל שאלה בנושא. אנו מאחלים לכולם עונת כדורגל ספורטיבית, מוצלחת עם המון בריאות לכל הסובבים אתכם”.