מבי חיפה הגיעה לדרבי אחרי פתיחה יוצאת מן הכלל של העונה, כשמנגד הפועל חיפה הגיעה אחרי פתיחה נוראית עם נקודה אחת מתוך 12 אפשרויות. מאמן האדומים-שחורים, חיים סילבס, עלה לדרבי כש”החרב על צווארו” כאשר מעמדו מונח על כף המאזניים, עמד בלחץ והציל לעצמו את המשרה.

הפועל חיפה עלתה כחיה פצועה לדרבי בסמי עופר והיריבה העירונית שהייתה פייבוריטית ברורה לפני המשחק, פתחה אותו עם דקות ראשונות רעות מאוד. רק אחרי 20 דקות היא השתחררה מעט והגיעה לכמה מצבים, אותם דולב חזיזה, ניקיטה רוקאביצה, מוחמד אבו פאני וצ’ירון שרי לא הצליחו לנצל, כשלא היו מספיק חדים בפעולה האחרונה.

ברק בכר (עמרי שטיין)ברק בכר (עמרי שטיין)

ברק בכר פתח את המשחק עם שלישיית בלמים, כשחוסה רודריגס ניהל את המשחק בקו האחורי וחיבר בין ההגנה לקישור. אני מנגד הייתי מעדיף את מכבי חיפה עם קו ארבע בעורף כאשר רודריגס מתפקד במרכז המגרש ולא כבלם שלישי. דווקא הפועל חיפה הגיעה במחצית הראשונה למצב הטוב ביותר, כשקייס גאנם במצב של אחד על אחד מול עומרי גלזר רשם החמצה ענקית.

בחצי הראשון קיבלנו מכבי חיפה הססנית, חסרת רעיונות ולעתים חסרת מוטיבציה, ששחקניה התנהלו על המגרש כמו פרימדונות. בחצי השני בכר ביצע חילוף הזוי ולא נכון לדעתי, כשהחליף את רודריגס והכניס את גודסווי דוניו שהיה חלש ולא השפיע על המשחק. גם במחצית השנייה הירוקים המשיכו ביכולת החלשה, כשנטע לביא, שרי וחזיזה לא הצליחו לשלוט במרכז השדה.

שחקני מכבי חיפה בהלם (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה בהלם (עמרי שטיין)

מבחינת מכבי חיפה האכזבה היא ענקית. מוליכת הטבלה ערב המחזור באה לדרבי, הציגה יכולת חלשה מאוד, וחיכתה שהדברים יקרו לבד, מעצמם. החבורה מהצד הירוק של הכרמל צריכה להיות מאוכזבת מהתוצאה ובמיוחד מהיכולת הרעה שלה. היא הזכירה ימים רעים ולא טובים עם קו הגנה וקישור אנמיים וחלשים מאוד, שחקנים שהולכים על המגרש וללא שינוי קצב או דבר יצירתי. אין שום תשוקה למשחק, יש בעיקר רכות וככה אי אפשר לנצח דרבי. בלי קשר ליכולת, משחקי דרבי מנצחים עם לב ונשמה ולמכבי חיפה לא היה את זה הערב.

לירן סרדל וחיים סילבס מאושרים (עמרי שטיין)לירן סרדל וחיים סילבס מאושרים (עמרי שטיין)

מבחינת ברק בכר, מדובר בערב עגום בכל הנוגע לבחירת מערך המשחק, הניהול שלו וגם החילופים שביצע. המנצח הגדול הוא כמובן חיים סילבס, שעשה את שלו מבחינה טקטית. מאמן הפועל חיפה הגיע מוכן למכבי חיפה ולשחקניה וכלל שהדקות עברו הקבוצה שלו יותר האמינה בעצמה, נכנסה למשחק והבינה שהשד לא כל כך נורא. שחקני הפועל חיפה נלחמו על החיים וראו את זה. נס זמיר שנכנס בדקה ה-17 אחרי הפציעה של וויליאם אגאדה, כבש בדקה ה-69 שער יוצא מן הכלל. לבחור הזה יש כל כך הרבה כישרון ברגליים והוא הראה זאת גם בבישול שער הניצחון ללירן סרדל בדקה ה-91. בשורה התחתונה, –סילבס עשה בית ספר לבכר וביחד עם שחקניו לקח את הדרבי בצדק, ובגדול. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובות מכבי חיפה להפסד בדרבי