הפועל חיפה השיגה הערב (שבת) ניצחון ראשון העונה בליגה ועשתה זאת בסטייל עם 1:2 דרמטי ומרשים על היריבה העירונית, מכבי חיפה, שמצדה רשמה הפסד ראשון בליגה וגם בקרב העירוני לראשונה מאז דצמבר 2018. מלבד זאת, חיים סילבס, מאמן האדומים מהכרמל, קיבל אחלה מתנה ליום הולדתו ה-45 שחל בדיוק היום.

אחרי המשחק מנכ”ל הפועל חיפה אורן שטרלינג טען: “חזיזה סימן אצבע משולשת לעבר הספסל שלנו ומאמן השוערים קילל את הספסל שלנו”, טענות שייבדקו כמובן בהמשך, אבל גם האירוע הזה לא העכיר את האווירה בהפועל חיפה.

ממכבי חיפה טוענים שאנשי הפועל חיפה התגרו בהם והגיבו לטענות: “חזיזה שספג קללות מאוהדים שנכנסו ליציע, סימן תנועת השתקה ולא כפי שנטען. מאמן השוערים לא אמר ולו מילה, מדובר בעדות מנכ”ל הפועל חיפה שמוכחשת באופן חד משמעי על ידי השניים. אנחנו גרים באותה העיר, לא מכובד שאנשי הספסל שלהם מתנהגים בצורה הזו”.

חנן ממן ודולב חזיזה רודפים אחרי הכדור (עמרי שטיין)חנן ממן ודולב חזיזה רודפים אחרי הכדור (עמרי שטיין)

סילבס: “וונריות ונשמה, אנחנו מסוגלים להכול”

סילבס המאושר אמר בסיום: “לא יכול לתאר את ההרגשה, הייתה תקופה קשה לכולנו וגם לי. ידענו שצריך את הניצחון שיפתח את הדרך, הגענו לדרבי, שזה כמו לעשות ברית חדשה עם האוהדים, והיום אני מאושר מאוד. מודה לגברים האלה שעשו אותי שמח היום. הדיבור החשוב באמת לי, ליואב כץ ולהנהלה היה על המשחק בלבד, וזה מה שהתמקדנו. אני עובד במקצוע שכל הזמן יזיז אותי למקומות האלה, אני בנוי לזה”.

“היו את כל הסיבות האפשריות לבוא בטירוף, כולם הרגישו לא טוב וידענו שאנחנו שווים יותר. גם ההרגשה שלנו, והרצון לנצח. האוהדים ניסו אפילו לפרוץ את הגדר כדי להביע תמיכה. המשחק ביום שלישי? זה המקצוע, זה מה יש וזה הלו”ז. נאסוף את עצמנו ונקווה שזה יתן דרייב חזק קדימה עם הביטחון, שאנחנו יכולים ומסוגלים. ווינריות לשמה, אנחנו מסוגלים להכול”.

חיים סילבס (עמרי שטיין)חיים סילבס (עמרי שטיין)

לירן סרדל, שכבש את שער הניצחון, אמר: “היינו בתקופה לא טובה, היה לנו קשה לנצח וידענו שניצחון בדרבי זה הכי מתוק בעולם לצאת לדרך חדשה. מאמין שאנחנו פה ועם הפנים קדימה, חזרנו בגדול. אני בא ממשפחה אדומה, זה לא סוד, ואני רוצה להקדיש את הניצחון לקהל, יודע כמה זה חשוב ומתוק עבורם, אין שמח ממני. גם לחיים מגיע, עבר תקופה לא קלה, ידענו שניצחון יחזיר אותנו לעניינים ואני שמח מאוד”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
תגובות מכבי חיפה להפסד בדרבי