בהפועל חיפה רוצים מאוד לעצור הערב (שני, 20:15) את כדור השלג ולזכות בניצחון מול בית"ר ירושלים. לשם כך הקבוצה של יואב כץ תצטרף להפיק מעצמה הרבה יותר מאותה יכולת שהפיקה בדרבי. הבעיה הגדולה של חיים סילבס היא התמרון שנאלץ לעשות בין שחקני ההרכב שלו, שכן מלבד בן והבה המוצהב שני השחקנים דור מלול ולירן סרדל פצועים.

במצב כזה מי שיפתח לראשונה ועוד כמגן ימני יהיה סער פדידה, שעד כה שיחק מעט מאוד ובעמדת הקשר. אלי בלילתי שהיה חלש בדרבי ימשיך לקבל קרדיט כאשר ניקולה גולאן יפתח כבלם לצידו של ניסו קפילוטו שהיה פצוע לאורך השבוע. גם גל אראל שמשך פציעה יפתח.

קווין טאפוקו ואמרי וולשמן. צ'אנס אחרון עבור השניים (עמית מצפה)קווין טאפוקו ואמרי וולשמן. צ'אנס אחרון עבור השניים (עמית מצפה)

הנחמה של המאמן חיים סילבס היא שגילי ורמוט אמור לחזור להרכב אחרי תקופה ארוכה, ואותם הדברים נאמרים גם לגבי אמרי וולשמן וקווין טאפוקו, שיצטרכו להוכיח, בהזדמנות אולי האחרונה שתינתן להם, שיש להם מקום בסגל הצפוניים רגע לפני שהם צפויים לקבל הודעה על שחרורם מהמועדון.

בתוך כך, מהודעת ארגון אוהדי הפועל חיפה נמסר לגבי יום השנה לזכרו של רובי שפירא: “ביום השנה לזכרו של האיש שידע רק לתת, נאמר מטעם המועדון שהיום במשחק נגד בית"ר ירושלים יתקיים טקס לזכרו שלו. כאמור עד כה לא ניתנה שום התייחסות נוספת מצד המועדון לקיום טקס זה. היום הארגון לא יהווה חלק מהעידוד ביציע, לאות הזדהות עם רובי, ועם כל אוהד ואוהד, על היותו שבוי על ידי בעליי ומנהלי הפועל שלנו. אלה שמשפילים את ההיסטוריה, הסמלים, השייכות ואת הזהות שלנו, של הפועל הראשונה, הם אנשים רעים. מה שיהיה היום מצד המועדון כבר לא משנה, בשביל רובי מלחמה”. בהמשך לכך, המועדון יקיים במהלך חודש ינואר טקס הוקרה לראשי הפועל חיפה אשר אינם בין החיים עוד, לאורך 96 שנות קיומה.

הרכב הפועל חיפה: יסמין בוריץ’, סער פדידה, גל אראל, ניסו קפילוטו, ניקולה גולאן, אלי בלילתי, פרנסיסקו ג'וניור, גידי קאניוק, עדן בן בסט, גילי ורמוט ואמרי וולשמן.