אחרי שלוש שנים ותשעה חודשים, בהן נרשמו שבעה מפגשים, הפועל חיפה נכנעה בדרבי למכבי חיפה, לאחר שהובסה הערב (שלישי) על ידי היריבה העירונית הירוקה עם 3:0 מהדהד באצטדיון סמי עופר.

מאמן הפועל חיפה, חיים סילבס, התייחס בסיום לתבוסה ואמר: “אין לי הסבר ל-10 דקות האלה בהן ספגנו את השערים. רצינו לבוא ולשמור על המסורת של הדרבים לטובת הפועל והיינו לא רעים בחצי הראשון, אבל ב-10 הדקות הראשונות בחצי השני היינו חלשים במקומות החזקים שלנו. לא היה לנו מענה וזה הכריע את המשחק. הייתם עדים למשחקים שכן ניצחנו באותו הרכב. נס זמיר מהיר ועדן בן בסט שחקן מטרה טוב, אבל זה לא הספיק התקפית”. 

חיים סילבס (עמרי שטיין)חיים סילבס (עמרי שטיין)

המשחק מול בית”ר ירושלים במחזור הבא: “אנחנו צריכים למצוא את עצמנו מחדש לקראת בית”ר בשני. יש כל כך הרבה דברים להתעכב עליהם עכשיו כי זה משחק לא טוב שלנו. לקחנו את המשחק לכיוון של להקשות על מכבי חיפה והצלחנו חלקית במחצית הראשונה, אבל הסיומת הייתה עקרה וגם איבדנו הרבה כדורים. אחרי הגול הראשון לא הבנו מה קורה וקיבלנו את השני והשלישי”.

היכולת של קבוצתו: “אין לי הרבה מה להגיד כדי להצדיק את מה שקרה ושוב אני מתנצל ומצטער שלא הצלחנו לשמור על המסורת. ביום כזה קל מאוד להעלות המון שאלות, אבל זה לא כל כך הוגן לעשות את זה כי המשחק השתנה ברגע וברח. כשעשינו את החילופים כבר היה קשה לשנות את הרוח של הקבוצה כי אחרי הגול השלישי המשחק היה גמור. בדרך שאנחנו עוברים יש גם רגעים קשים וזה אחד מהם. הקסם זה לקום מרגעים פחות טובים”.

בן והבה, ניקולה גולן וניסו קפילוטו מאוכזבים (נעם מורנו)בן והבה, ניקולה גולן וניסו קפילוטו מאוכזבים (נעם מורנו)

חלוץ הקבוצה עדן בן בסט הוסיף: “סך הכל כל הקבוצה נלחמה ורצתה לנצח, אבל מכבי חיפה הבקיעה ב-10 דקות וגמרה את המשחק. לא הייתה לי בעיה לעמוד למעלה לבד אם התוצאה הייתה אחרת. מגיע למכבי חיפה כל הכבוד ואני מצטער בפני האוהדים, אבל נקווה שזו מעידה חד פעמית. אם אגיד שזה הפסד רגיל, אשקר, כי זה דרבי ואתה רוצה לנצח במיוחד. עשינו פה דברים מדהימים בדרבי בשנים האחרונות ואנחנו מסתכלים קדימה”.

עדן בן בסט מאוכזב (עמרי שטיין)עדן בן בסט מאוכזב (עמרי שטיין)

בתוך כך, גד כהן, סוכנו של קווין טאפוקו, שאמור לעמוד לוועדת משמעת, התייחס למצבו של הקשר בקבוצה: "המאמן של הפועל חיפה לא יכול לשחק בלי קווין טאפוקו, עולם שלם מפריד בין שתי הקבוצות. פעם הבאה הפועל חיפה צריכה לשחק עם השחקן הכי טוב שלה והשם שלו זה קווין טאפוקו. מילה אחרונה שלי, לא כל בן אדם יכול להיות מאמן. חג שמח”.

קווין טאפוקו (אחמד מוררה)קווין טאפוקו (אחמד מוררה)