חיים סילבס מול מרקו בלבול. פעם שני ירוקים ששיתפו פעולה על המגרש וכעת אחד יתמודד מול השני בשני צידי הכרמל בדרבי בין מכבי להפועל חיפה שייערך הערב (שבת) ב-20:30 בסמי עופר. קרב מוחות בין שני מאמנים שרוצים ניצחון שני ברציפות בליגת העל, על מנת לצאת לפגרת הנבחרת בראש שקט ושם אולי גם לחזק את הקבוצה בעוד שחקן זר שישלים את מציבת הזרים לקראת ההמשך.  

לסילבס ובלבול בעיות משותפות שקשורות בעיקר לקו ההגנה שיוצב במשחק. שני המאמנים ניסו מספר מערכים, כאשר בצד הירוק המאמן בחן מערך של שלושה בלמים ושני שחקנים באגפים, כאשר ארנסט מבוקה, טרנט סיינסבורי, עאיד חבשי, עופרי ארד ורז מאיר יאיישו את החלק האחורי, בעוד בצד האדום יש את דור מלול, ניסו קפילוטו, לירן סרדל, בן והבה ואלי בלילתי בקו האחורי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בלבול: "צריכים לבוא נחושים כדי לנצח"

מערך נוסף שנוסה על ידי שני המאמנים הוא קו של ארבעה בלמים, כאשר במקרה של מכבי חיפה חבשי וארד אמורים לפתוח במרכז ההגנה, מה שיביא את צ’ירון שרי לפתוח בקישור, בעוד בהפועל חיפה יפתחו ניסו קפילוטו ובן והבה כשני בלמים, דבר אשר יסלול את כניסתו של נס זמיר לחלק הקדמי.

על פניו נראה שסילבס ובלבול ינסו להיות שמרניים ויפתחו בקו של חמישה שחקנים מאחור תוך יציאה להתקפות מעבר שיכריעו את המשחק. האדומים לא ספגו במשחק הראשון וכבשו רק שער בודד מול הפועל כפר סבא, בזמן שהירוקים כבשו ארבעה שערים אך ספגו שלושה שערים מול הפועל רעננה.

חיים סילבס (רדאד ג'בארה)חיים סילבס (רדאד ג'בארה)

שני הפרשנים החיפאיים, ששיחקו במכבי והפועל בעברם, אלי לוונטל מהצד האדום ואיציק אהרונוביץ' מהצד הירוק, ניסו לנתח בשיחה עם ONE את שתי הקבוצות רגע לפני שהן עולות לכר הדשא לדרבי הגדול של הכרמל. הפועל מצד אחד רוצה לשמור על השליטה בדרבי משלוש השנים האחרונות, בעוד מכבי רוצה להחזיר את השליטה אליה. 

איציק אהרונוביץ' (עמרי שטיין)איציק אהרונוביץ' (עמרי שטיין)

לוונטל, ששיחק בהפועל חיפה ובנבחרת ישראל, סיפר: “כאשר אני מעמיד את שני ההרכבים של מרקו בלבול וחיים סילבס מהמחזור הראשון, אני חושב שלהפועל חיפה יש יתרון קטן בעמדת השוער. יסמין בוריץ' מגלה יכולת טובה יותר מזו של גיא חיימוב. בהנחה שחיפה תמשיך לשחק עם קו של חמישה שחקנים מאחור הרי שאין לה יתרון גדול על יריבתה, ואילו במידה שהירוקים ישחקו בקו של ארבעה שחקנים אני רואה שוויון ביכולת של שתי ההגנות”.

גיא חיימוב (איציק בלניצקי)גיא חיימוב (איציק בלניצקי)

עוד הוסיף קשר העבר: “בקישור לעומת זאת יש יתרון גדול למכבי חיפה בזמן שגם ההתקפה שלה זוכה ליתרון קל וגם בספסלים קיים יתרון ענק לירוקים. אם אני נכנס לראש של סילבס הייתי משחק עם קווין טאפוקו כבלם שלישי ומחזק את קו מרכז המגרש עם פרנסיסקו ג’וניור, לירן סרדל וגל אראל שיכולים לתת את המלחמה במגרש. שני האחרונים יוסיפו מימד של שחקני בית שמשחקים למען הסמל”.

“להערכתי ההבדל בתוצאה יהיה במה שיקרה במרכז המגרש. הייתי מוותר על נס זמיר ומשחק עם עדן בן בסט ואלמוג בוזגלו בחוד. אם משהו השתבש אפשר תוך כדי משחק להחליף שיטה ומערך לקו של 4 ולנסות להפתיע בהתקפות מתפרצות. נס זמיר מהספסל יכול להוות אופציה יחד עם גילי ורמוט וגיא חדידה כאשר גם מהראן לאלה או אמרי וולשמן יכולים להשתלב בכל מצב נתון. טאפוקו כבלם יכול להיות ערך מוסף”.

אלמוג בוזגלו (עמית מצפה)אלמוג בוזגלו (עמית מצפה)

מן הצד הירוק, איציק אהרונוביץ’, ששיחק כחלוץ, אמר: "אחרי פיגור שני השערים מול רעננה במשחק האחרון, החליט מרקו בלבול לשנות את מערך קבוצתו, להוציא בלם ולשחק עם קו של ארבעה שחקנים דבר שהביא לשינוי מקצה לקצה. להבקיע ארבעה שערים במערך כזה בזמן ששני המגנים מבשלים שני שערים זה דבר שגם בלבול לא חלם עליו. זו הסיבה שמול הפועל חיפה אין מנוס מלפתוח בקו של ארבעה שחקנים. הכוח של מכבי חיפה זה בחלק הקדמי שלה שכולל את המגנים בזמן שנקודת התורפה זה במרכז ההגנה וגם שוער שבכל רגע נתון יכולים לעשות את הטעות שתעלה ביוקר לירוקים”.

מרקו בלבול (איציק בלניצקי)מרקו בלבול (איציק בלניצקי)

“לא בכל משחק החלק הקדמי יביא לידי ביטי את הכישורים שלו כי לא בכל משחק מכבי תשחק מול הגנה כושלת כמו זו של רעננה. לכן המערך שבלבול יהיה חייב לעלות איתו הוא 4:4:2. להפועל חיפה אין יתרון בשום מקום במגרש, למרות שהבלמים של יריבתה הירוקה לא בפורמה טובה, מאחר ששחקני ההתקפה של האדומים נמצאים בכושר ירוד. בן בסט נראה כמו ‘רוח רפאים’ לעומת אותו חלוץ שראינו בקדנציה הקודמת בחיפה ולכן תמוה בעיניי שחיים סילבס נותן לו את הקרדיט. עם כל הכבוד לבוזגלו ולגילי ורמוט, הפועל חיפה לא נמצאת במצב אופטימלי כדי לנצל את נקודות התורפה של הירוקים”.