חשבתי להתחיל את הטור הזה בצורה אחרת, אך בסופו של דבר אי אפשר שלא לפתוח אותו ב”כוכב” של הדרבי החיפאי – השופט איתן שמואלביץ'. האיש עם המשרוקית היה זה שהכריע את הדרבי כשנתן להפועל חיפה פנדל שלא היה ולא נברא. אני לא מבין בשביל מה יש את ה-VAR? אם גם במסך השופט לא מצליח לראות את מה שהיה.

עוד דבר שמעצבן הוא שבכל פעם שהלך למסך שמואלביץ’ הלך ועמד ליד המסך קרוב לארבע דקות, ולמרות זאת עדיין לא מצא לנכון להוסיף את הדקות המתות האלה בסיום? אולי באיגוד השופטים צריכים  לקנות לשופט שלהם שעון חדש.

איתן שמואלביץ' מחליט לשרוק לפנדל (רדאד ג'בארה)איתן שמואלביץ' מחליט לשרוק לפנדל (רדאד ג'בארה)

חיים סילבס יכול להיות מרוצה מהתיקו שהשיגה הפועל חיפה רק בעזרת השופט, כי הקבוצה שלו לא הייתה רחוקה מהפסד כואב מאוד. יחד עם טעות השיפוט, המאמן האדום צריך להודות גם לחוסר הריכוז ליד השער של שחקני ההתקפה במכבי חיפה, שהיו יכולים להכריע את ההתמודדות הרבה קודם לכן ולא להשאיר את גורל המשחק בידיים של שמואלביץ’.

מכבי חיפה הגיעה  לסמי עופר השומם מקהל לאחר שני הפסדים רצופים שחיסלו את סיכויי הקבוצה לאליפות וכשהתואר לא בהישג יד, כל מה שנשאר לבלבול ושחקניו הוא לשחק על הכבוד. הדרבי בא להם הזמנה כי אין דבר חשוב והזדמנות יותר גדולה מהקרב על העיר כדי להמתיק במעט את הגלולה המרה של הפלייאוף העליון.

מוחמד עוואד וארנסט מבוקה מאוכזבים (רדאד ג'בארה)מוחמד עוואד וארנסט מבוקה מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

המאמן הירוק נתן הזדמנות בהרכב הפותח לירדן שועה יחד עם דולב חזיזה שחזר מפציעה. הקבוצה נראתה טוב בחצי הראשון. חזיזה, אחד השחקנים הטובים והחשובים במערך של בלבול, היה הטוב ביותר בשורות הירוקים בדקות ששיחק. שועה לעומתו, היה טוב בחצי הראשון, אך נחלש במחצית השנייה. עדיין, אני חושב שהוא חייב להמשיך לשחק בהרכב הפותח. 

הפועל חיפה שפתחה היטב את המשחק פשוט נעלמה, ומכבי יכולה הייתה להבקיע 4-3 שערים ב-45 הדקות הפותחות. לאחר דקות של גישושים, מכבי חיפה עלתה ליתרון משער בנגיחה יוצאת מן הכלל של ניקיטה רוקאביצה, שהמשיך להתקרב לתואר מלכות השערים עם הכיבוש ה-19 שלו העונה, מבישול נהדר של חזיזה. העובדה שהחבורה הירוקה לא ניצלה את שאר המצבים עלתה לה בסופו של דבר בניצחון, כששוב חייבים להזכיר –  “בעזרתו” של השופט שמואלביץ’.

איתן שמואלביץ' מציץ ב-VAR (רדאד ג'בארה)איתן שמואלביץ' מציץ ב-VAR (רדאד ג'בארה)

זכינו לראות הערב גם את סוף פודגוראנו הצעיר המוכשר למספר דקות בודדות, בהן הוא הספיק לרשום בישול למוחמד עוואד. אני מכיר אותו ועוקב אחריו תקופה ארוכה. הוא חייב לשחק יחד עם סתיו נחמני ומאור לוי המוכשרים. מדובר בשחקנים עם הרבה מאוד פוטנציאל. מכבי חיפה לא תיקח אליפות וזה הזמן להריץ עד לסיום העונה את השחקנים הצעירים, כי היא רק תרוויח מכך.

סוף פודגוראנו (עמרי שטיין)סוף פודגוראנו (עמרי שטיין)