בהפועל חיפה מעדיפים שלא לעסוק בחישובים כמה נקודות יספיקו כדי להישאר בליגה אבל נראה שהשנה להבדיל משנה שעברה המאבק על ההישרדות יהיה עד הרגע האחרון בעיקר כאשר בני יהודה מגלה סימני התאוששות. לשם כך כזכור, בחיפה החליטו השבוע למנות את אלישע לוי במקומו של חיים סילבס.

הבעלים יואב כץ אמר: "אני מקווה שהשינוי יבוא לידי ביטוי במגרש ובתוצאה כבר במשחק החוץ הקרוב בבלומפילד. הקבוצה הייתה כבויה במשחקים האחרונים, משחק אחרי משחק. יכול לקרות שבמשחק אחד הקבוצה יכולה להיות כבויה אבל כאשר זה קורה במספר משחקים חייב לבוא שינוי. אני רוצה לראות קבוצה דינמית, זאת שניצחה את סכנין ואת אשדוד וזו ששיחקה בסיבוב הראשון. הסיבוב השני היה אסון. חיים הצליח בסוף השנה הראשונה, שנה שעברה בפלייאוף העליון והשנה זה שלא נכנסנו לפלייאוף העליון גרם לנו בעיה".

יואב כץ (עמית מצפה)יואב כץ (עמית מצפה)

על אלישע לוי אמר כץ: "אלישע ואני מדברים כל יום. מדובר בבחור שאימן את נבחרת ישראל, אימן קבוצות בכירות ולקח אליפויות. אלישע רוצה מאד להישאר כאן בעתיד ולבנות משהו יפה וזו גם הסיבה שלקח על עצמו חוזה שהוא ימשיך רק אם הקבוצה תישאר בליגת העל דבר שבהחלט מצביע על האמונה שלו להשאיר את הקבוצה בליגה".

כץ כאמור מודע לכך שניצחון מול הפועל ת"א יעניק הרבה שקט לקבוצתו: "אני מצפה לפחות סיפורי סבתא ויותר תוצאות המגרש. אני משוכנע שאלון תורג'מן יהיה האיש שלנו בפלייאוף התחתון וגם שאר השחקנים יעשו הכל כדי לברוח מהתחתית". 

בנושא אחר, אחרי שהפועל חיפה והפועל תל אביב נרתמו למאבק למען הטיפול התרופתי שיציל את חייה של אורית ממן רדה, אחותו של קשר הקבוצה האדומה מהכרמל, חנן ממן, שחלתה בסרטן, גם שוטפי ליגת העל מצטרפים ליוזמה. השופטים תרמו יחדיו אלפי שקלים עבור רכישת תרופה מצילת חיים (שלא נמצאת בסל התרופות) לאחותו של קשר הפועל חיפה: "אנחנו עושים את זה באהבה מחזקים את ידי המשפחה ומתפללים להחלמתה של אורית".

חנן ממן ואחותו אורית (ביתית) (מערכת ONE)חנן ממן ואחותו אורית (ביתית) (מערכת ONE)