הבוקר (שלישי, 11:00) תתקיים הגרלת לוח המשחקים למשחקי ליגת העל וגביע הטוטו וכן גביע הטוטו של הליגה הלאומית. מראש נקבע כי לא יוגרל לוח המשחקים של הליגה הלאומית. הסיבה היא שעדיין לא הוכרע מי תהיה הקבוצה הנוספת בליגה הלאומית – בני לוד, הפועל עפולה, או הפועל מרמורק, שלהם אין מגרש ביתי וכל אפשרות כזו משנה את לוח המשחקים. הוחלט כי רק כאשר יידעו מי הקבוצה הנוספת בליגה השנייה יוגרל לוח המשחקים שלה.

המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות, ניר ינקלביץ', עבד קשה בתקופה האחרונה להכין את האפשרויות להגרלת משחקי ליגת העל וכמו כל שנה הוא הכין ארבע אפשרויות שונות שנאלצות לתמרן בתוך מצוקת האצטדיונים בישראל. ירידות הליגה של סקציה נס ציונה והפועל רעננה לא פתרו את הבעיה, אך במקום אחת מהן עלתה בני סכנין לה מגרש משלה, אלא שאז הגיעה הפועל באר שבע עם בעיית הגג באצטדיון טוטו טרנר. 

קובי ברדה וניר ינקלביץ'. הגרלה חדשה בפתח (רדאד ג'בארה)קובי ברדה וניר ינקלביץ'. הגרלה חדשה בפתח (רדאד ג'בארה)

בכל אפשרות בפני ינקלביץ' עמדה בעיית היעדר האצטדיונים גם בעונה הקרובה. רק לשלוש קבוצות יש מגרש שרק הן מארחות בו: מ.ס. אשדוד, בני סכנין ועירוני קריית שמונה. בבלומפילד ישחקו מכבי והפועל ת"א ובני יהודה. בסמי עופר ישחקו מכבי והפועל חיפה. באצטדיון בנתניה ישחקו מכבי נתניה והפועל חדרה. ובמושבה מכבי פ"ת והפועל כפר סבא. האחרונה מחכה שישפצו את האצטדיון בכפ"ס כדי שאולי במהלך העונה תוכל לעבור לשחק בו.

בטדי תשחקנה בית"ר ירושלים והפועל ב"ש. לגבי האחרונה לא ברור עדיין מתי טוטו טרנר יהיה מוכן, בעוד מספר שבועות או בעוד חודשים ארוכים מה שמצריך את המנהלת לפני ההגרלה להתנהל לפי מצב בו ב"ש תשחק את כל משחקיה באצטדיון הירושלמי.

ארז כלפון. עומד על כך שיש לפתוח את ליגת העל בזמן (אורן בן חקון)ארז כלפון. עומד על כך שיש לפתוח את ליגת העל בזמן (אורן בן חקון)

לוח המשחקים צפוי להיות מאוד צפוף לאחר שהקבוצות סירבו ללכת על אפשרות של 33 מחזורים במקום 36 מחזורים. במנהלת היו צריכים לקחת בחשבון את המשחקים באירופה (לא ברור אם יהיו, אך חייבים היו לקחת בחשבון), משחקי הנבחרת, ראש השנה שנופל על שבת ב-19.9, פגרת שזרועו, ובמיוחד כאשר השנה בשל הזמן הקצר בין הפגרה לחידוש משחקי הליגה, האצטדיונים עשו שזרוע מהיר בפגרת הקורונה והשזרוע הבא יהיה בפגרת החורף. בשל היעדר ימי משחקים, בחלק מהעונה צפויים משחקים פעמיים בשבוע. אם  בגלל הקורונה משחקי הקבוצות לא יתקיימו באירופה, יוכלו לרווח יותר את לוח המשחקים.

ליגת העל אמורה להיפתח ב-29.8, כאשר ארז כלפון יו"ר מנהלת ליגות העל, נחוש להתחיל בזמן עם כל הקשיים, כמו שהוא עמד על כך שהעונה תסתיים כמו שצריך והמשחקים יחודשו לאחר שהופסקו בגלל נגיף הקורונה. בזמן שרבים היו פסימיים ולא עזרו בדיוק כדי שהעונה תחודש, כלפון עמד על כך שהעונה תמשיך וכך היה.