אחרי עשרה משחקים ללא ניצחון במהלכם הקבוצה לא כבשה בשבעה משחקים, בהפועל חיפה יודעים שרק ניצחון הערב (שבת) ב-18:00 מול הפועל רעננה בא בחשבון, אחרת הקבוצה עלולה להסתבך במאבקי התחתית. במועדון יש לחץ גדול מאוד, האימונים אמנם התנהלו באווירה רצינית ונראה היה שהשחקנים לקחו קשה מאד את התבוסה 3:0 לעירוני קריית שמונה, אבל יחד עם זאת לשרון מימר וחניכיו אין זמן לבכות יותר מדי ומול רעננה שתבוא עם צרות משלה, האדומה מהכרמל חייבת לחזור למסלול הניצחונות. 

לשם כך, מימר צפוי לבצע מספר שינויים בהרכב. מדובר בעיקר בשינוי מהותי בחלק הקדמי, כאשר בן אז'ובל ונס זמיר, שהיו שותפים יחד לתקופה היותר פוריה של הקבוצה, יחזרו אחרי תקופה ארוכה לפתוח יחד בחלק ההתקפי. זמיר יפתח על חשבונו של מתן חוזז שלא מספק את הסחורה כבר תקופה ארוכה ואילו אז'ובל יפתח על חשבונו של עידן שמש. בחלק האחורי נראה שלא יהיו שינויים. ארנסטס שטקוס יפתח בשער וצמד הבלמים יהיו ריסטו מיטרבסקי וניסו קפילוטו, בזמן שבצדדים ישחקו דור מלול ולירן סרדל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אחרי הפרישה: יוסי בניון מלהטט באימון

סרדל עצמו התייחס למצב הקבוצה: "אנחנו מודעים למומנטום השלילי. הרבה זמן לא ניצחנו בסמי עופר .חשוב לנו לסיים את העונה בצורה טובה ולא למשוך את המצב הקיים. אני לא חושב שהבעיה היא סמי עופר שהוא אצטדיון הכי טוב בארץ. נצטרך מול רעננה לבוא מחויבים ולנצח, שהמזל יהיה איתנו. יש לנו סגל טוב כאשר ההבדל בין הפליאוף העליון לתחתון הוא שער אחד". על הקהל שממעט להגיע: "זו תקופה שאנחנו צריכים אותם איתנו".

לירן סרדל (עמרי שטיין)לירן סרדל (עמרי שטיין)

בגזרת המאמן, הפסד מבחינת מימר מול רעננה עלול להביא לזעזוע, אבל במועדון לא חושבים על תסריט שכזה ומשוכנעים שיש ביכולתו של המאמן להחזיר את הקבוצה לחוף מבטחים. לגבי העונה הבאה נראה כרגע לפחות שהכל פתוח ומלבד מימר יש לא מעט שמות שעולים כשבניהם הוזכרו גם חיים סילבס שפוטר מוקדם יותר העונה מעירוני ק”ש, וירון הוכנבוים מהפועל נצרת עילית.

חיים סילבס (מרטין גוטדאמק)חיים סילבס (מרטין גוטדאמק)

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריקי מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, לירן סרדל, רסמוס סויסטאד, גל אראל, גילי ורמוט, ראדו גינסארי, נס זמיר ובן אז’ובל.

עדי נמני וירדן כהן חוזרים להרכב של רעננה

מנגד, הפועל רעננה, שלאחר ההפסד הכואב 2:1 למ.ס אשדוד במחזור הקודם רחוקה 4 נקודות בלבד מהדרומיים שמתחת לקו האדום, מבינה כי היא חייבת לאסוף כמה שיותר נקודות עד לסיום העונה על מנת לשרוד בליגה. 

כעת, החבורה מהשרון מגיעה לאחר לא פחות מארבעה משחקים רצופים ללא ניצחון, אך יכולה להיות מעודדת מכך שתקבל בחזרה את צמד המגנים ירדן כהן ועדי נמני, שריצו במחזור הקודם עונש הרחקה בשל צבירת כרטיסים צהובים וישובו כעת להרכב. 

עדי נמני (אחמד מוררה)עדי נמני (אחמד מוררה)

בנוסף, במועדון מרוצים מהחלמתו של החלוץ הגנאי יוג’ין אנסה, שחזר לשחק בשבוע לאחר היעדרות בת קרוב לחודשיים ונכנס כמחליף מול אשדוד. עם זאת, המאמן מנחם קורצקי ככל הנראה יעדיף להשתמש בו גם הפעם מהספסל, אם כי האפשרות לפתוח איתו בהרכב עדיין נלקחת בחשבון ונבדקת.

יוג'ין אנסה (עמית מצפה)יוג'ין אנסה (עמית מצפה)

הרכב הפועל רעננה: אסף צור, עדי נמני, בן והבה, עידו לוי, ירדן כהן, בן בנימין, אביחי ידין, מירקו אורמוש, אור דסה, יוג’ין אנסה וקייס גאנם.