ההכרעה בכל הנוגע ליציאה לחופשה ללא תשלום על חודש מרץ מתקרבת, כאשר לפי החוק הקבוצות יוכלו לשלוח שחקנים לביטוח הלאומי למלא את הטפסים עד ה-26 בחודש, עוד יומיים, ובהפועל חיפה לא שקט בכלל בנושא זה, כאשר השחקנים יוזמים ביניהם תביעה נגד המועדון אם לא יקבלו קיצוץ בשכר במקום החל"ת, תוך כדי שהם מתנהלים מול הבעלים יואב כץ, כך נודע היום (שלישי) ל-ONE.

כאשר עוד יומיים השחקנים עלולים להפסיד את החל"ת, או שמא הקבוצות יפסידו את האפשרות למזער את נזקי משבר הקורונה, השחקנים הבכירים בהפועל חיפה, שמרוויחים משכורות גדולות, מנסים לשכנע את כלל חבריהם לחדר ההלבשה, כולל שחקנים שמרוויחים סכומים נמוכים יחסית להם זה כמעט לא משנה, לתבוע את המועדון אם לא יתבצע קיצוץ בשכר במקום חל"ת, זאת לאחר שהמועדון כבר הוציא מכתבי חל"ת לשחקנים. המגעים מול יואב כץ מתנהלים באמצעות נציגי ארגון השחקנים היו"ר ניר אלון והמנכ"ל מושיקו מישאלוף.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עידן ורד שומר על כושר יחד עם בנו רוי

בתוך כך, בעיה נוספת היא מול הזרים, כאשר הפועל חיפה שלחה מכתבי חל"ת גם להם, למרות שאין באפשרותם לקבל את הכסף מהביטוח הלאומי. בתגובה לכך, הורה לשחקניו סוכן השחקנים עורך הדין שחר גרינברג, שמייצג את פרנסיסקו ג'וניור ויאקוב סילבסטר, לא לחתום על שום מסמך ולהמתין בביתם עד שיקבלו את משכורת חודש מרץ.

בנוסף, הפועל חיפה הוציאה גם מכתבי חל"ת לעדן בן בסט, גל אראל וגילי ורמוט, להם יש עסקים פרטיים והם נחשבים עצמאיים לכן אין באמת אפשרות כזאת, כמו גם למיקי סירושטיין, שרק חזר ארצה אחרי ששיחק בתאילנד ואין לו חצי שנה של עבודה רצופה בארץ כדי להיות זכאי בכלל לחל"ת.

מיקי סירושטיין. לא השלים חצי שנה (עמית מצפה)מיקי סירושטיין. לא השלים חצי שנה (עמית מצפה)

"צריך להבין - לזרים אין אפשרות לצאת לחל"ת, ברכיב שהקבוצות משלמות לביטוח לאומי אין את התשלום לחל"ת, אצל הישראלים זה מובנה", אמר עו"ד גרינברג ל-ONE. "הקבוצה חייבת להגיע להסכם מול הזרים, או להמשיך לשלם להם כרגיל או שהיא בוחרת לא לשלם בכלל והם יוכלו לתבוע את כספם".

תגובת הפועל חיפה: "לנוכח ימים קשים אלה בהם כלכלת העולם קורסת לצד התפשטות תחלואת הקורונה נאלץ המועדון להוציא את השחקנים והצוות המקצועי לחל"ת (כפי שנוהגים מועדונים נוספים בארץ). במקביל לכך אנו מנסים בימים האחרונים להגיע להבנות עם השחקנים ואנו מצפים מהם לשיתוף פעולה. רק בכוחות משותפים נוכל להתקדם ולעבור יחד תקופה זו. אנו תקווה לחזרה מהירה למגרשים ולעיסוק אותו אנחנו כל כך אוהבים".