לקראת המשחק היום (שבת) ב-18:15 מול מכבי נתניה, מאמן הפועל חיפה שרון מימר ימשיך עם אותו ההרכב שפתח בניצחון על הפועל רעננה. האדומים מהכרמל מרוצים מאוד מיכולת הכיבוש עד כה. הקבוצה ממוקמת במקום השני בטבלת שערי הזכות עם 23 שערים, כאשר הבולט בשורותיה הוא נס זמיר שכבש חמישה ובישל ארבעה נוספים.

מימר יצטרך להסתדר ללא הכוכב שלו גילי ורמוט מאחר והקשר התאושש רק אתמול מפציעה ולא יהיה בסגל למשחק, שבו הדקה ה-17 בהתמודדות תלווה במחיאות כפיים לזכרו של רובי שפירא ז”ל במלאת 17 שנים למותו.

בתוך כך, הפועל חיפה קיבלה החלטה עקרונית לממש את האופציה על החלוץ, בן אז'ובל, ולהעביר בקרוב להפועל עכו את יתרת הסכום של 600 אלף השקלים מתוך 825 שהמועדנים סיכמו לפני תום מועד העברות. כזכור, קבוצת עסקים עזרה ליואב כץ במימון השאלתו של החלוץ, שבתקופה האחרונה פורח מחדש ופורע שטרות.

נס זמיר חוגג עם דור מלול (אחמד מוררה)נס זמיר חוגג עם דור מלול (אחמד מוררה)

אז'ובל הצליח לדחוק הצידה את היווני, ת’אניס פאפאזוגלו, שקיבל הודעה לחפש לעצמו קבוצה. אגב, שחקן נוסף שככל הנראה יעזוב בעקבות החלוץ הוא רועי שוקרני, שלא מוצא את מקומו.

לקראת חלון העברות בינואר, במועדון אמורים לגבי החלטות באשר לחיזוק שיגיע. נראה שהמגמה תהיה לנסות ולצרף שם של שחקן אחד בכיר שישדרג את הקבוצה. יואב כץ אמנם כבר הזכיר שהיה רוצה לראות שחקנים דוגמת ערן לוי או חנן ממן בקבוצתו, אך נראה שלפחות לגבי קשר בית”ר ירושלים הדבר לא יקרה, כאצל שחקנה של הפועל באר שבע הדברים קצת יותר מורכבים. שמו של עדן בן בסט עלה כאפשרות לצירוף מחדש אבל גם כאן מדובר בנושא מורכב שכן לחלוץ יש חוזה ארוך טווח בב"ש. שרון מימר מחפש בכל מקרה חלוץ זר אחר ובוחן מספר אפשרויות. 

ת'נאסיס פאפאזוגלו מאוכזב (רדאד ג'בארה)ת'נאסיס פאפאזוגלו מאוכזב (רדאד ג'בארה)

הרכב הפועל חיפה: ארנסט שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ריסטו מיטרבסקי, שון גולדברג, רסמוס שסטט, מקסים פלקושצ'נקו, גיא חדידה, ראדו גינסארי, נס זמיר ובן אז'ובל.

שני שינויים בהרכב נתניה, ירושלמי וזיבדאת ממשיכים ב-11

במכבי נתניה, שמקווה לנקום באדומים-שחורים מחיפה על ה-5:0 המוחץ בסביבוב הראשון, סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה החליטו להשאיר בהרכב את מוחמד זבידאת, שהוכיח שהוא ראוי לפתוח, ולא להחזיר ל-11 את ויקי כחלון, שסיים לרצות עונש הרחקה בן שלושה משחקים. 

טים הויבך, שעבר השבוע בדיקת אולטרסאונד ונמצאו לו שטפי דם בשריר הארבע ראשי, וברנקו ורגוץ' ממשיכים להיעדר, אך שניהם אמורים לשוב בשבוע הבא, כאשר צמד המאמנים צריכים להסתדר הפעם גם ללא עלי מוחמד, שנעדר בשל חמישה כרטיסים צהובים. איילון ירושלמי ודודי טוויטו, שהוכיחו גם הם שהם ראויים לפתוח, ממשיכים ב-11, כמו גם דודי תירם ודולב אזולאי. גבי קניקובסקי ואביב אברהם חוזרים להרכב, בעוד סתיו פיניש, דידייה קוגבניה ושובל גוזלן ממשיכים על הספסל, אליו ירד מוטי ברשצקי.

הרכב מכבי נתניה: דני עמוס, מוחמד זבידאת, דודי תירם, דודי תירם, דולב אזולאי, דודי טוויטו, ניקו אולסק, אביב אברהם, איילון ירושלמי, גבי קניקובסקי, פאטוס בצ’יראיי וגיא מלמד.