לאחר מינויו של וילי רוטנשטיינר לתפקיד מאמן נבחרת ישראל, יו”ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, יערוך מחר (רביעי) שיחת זום ובה ידבר על ההחלטה. בינתיים, אייל ברקוביץ’ התייחס גם היום לסוגייה בתכנית הספורט של ישראל ב-102FM, כאשר בנוסף לכך גם הגיב להחלטה להחזיר את שחקני ליגת העל לבידוד לקראת חזרת העונה.

“האם חסון ידבר עליי בשיחה? הוא יגיד שהוא לא רוצה לדבר על זה”, אמר ברקו. “לא דיברתי איתו מילה מאז הפגישה האחרונה בנינו לפני חודש ומשהו. אם הוא יגיד משהו ואצטרך להגיב אז אגיב. אני אמרתי את כל האמת. היו הרבה נושאים בשיחה שלנו, לא רק אייל ברקוביץ’. מישהו היה רוצה ששיחה אישית שלו תצא החוצה? יצאתי מהפגישה בהרגשה שאורן חסון רוצה אותי כמאמן הנבחרת. נשמע מה הוא יגיד. אולי גם אני אבוא לשיחה”.

אייל ברקוביץ' (חגי ניזרי)אייל ברקוביץ' (חגי ניזרי)

בנוגע להחלטה להחזיר את השחקנים לבידוד, אמר ברקוביץ’: “כולם יוצאים ומבלים ועושים מה שבא להם, מסעדות, ים, אז למה שהשחקנים ישבו בבידוד? זה לא הגיוני. זה ברור שמתישהו יידבק שחקן. אי אפשר לשמור שחקנים בבידוד כל החיים, הם כבר היו חודש וחצי ועכשיו מבקשים מהם עוד חודש וחצי. אני אגיד לכם את האמת – השחקנים משקרים, אף אחד מהם לא נמצא בבידוד. אם שחקן זה או אחר מפר את הבידוד אני לא בא אליו בטענות, הוא לא כלב. המטרה היא לחיות. אי אפשר לסגור שחקנים כל כך הרבה זמן”.

עוד אמר ברקוביץ’: “כדורגל זה לא חיים ומוות. מספיק ששחקן אחד נדבק כל הקבוצה שבועיים בבידוד, הלכה הליגה. בן אדם רוצה ללכת עם אשתו למסעדה לנקות את הראש ומונעים ממנו את זה, השחקנים לא מתייחסים לבידוד, אני אומר לכם. יש להם חיים, הם צעירים, יש להם משפחות, חלקם מוציאים את הילדים מהגן והולכים לסופר. ראיתי שחקן בסופר, אמר לי ‘בידוד, בידוד, אבל צריך אוכל’. אין פתרון”.

ברקו הוסיף: “למה לא מסיימים את הליגה הלאומית? תראו כבר כמה זמן לא סיימו אותה בקרבות התחתית. זה מה שיקרה לאורך השנה, שחקנים יידבקו ואי אפשר יהיה לשחק כדורגל. זה נראה הגיוני שהלאומית נגמרה לפני שבועיים ועדיין לא סיימו משחקים? לא צריך לפתוח את הליגה עד שיהיה פתרון לקורונה. הם קיבלו רשת ביטחון. אם כדורגלן נדבק לא קורה לו כלום, צריך לשמור על המבוגרים, תנו לצעירים לצאת”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עומר אצילי מתאמן לקראת העונה