הפועל באר שבע רחוקה משחק אחד מהעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית. לשם כך תצטרך לנצח הערב (חמישי) ב-20:30 את ויקטוריה פלזן הצ’כית באצטדיון המושבה בשלב הפלייאוף של המפעל. לקראת ההתמודדות החשובה, מסיבת העיתונאים של הקבוצה מהנגב הועברה בשידור חי כאן באתר.

המאמן יוסי אבוקסיס אמר: “לפלזן יש איכות של שחקנים וניסיון באירופה במיוחד בשנים האחרונות שהן יצרו לעצמם שם טוב בזירה האירופית וגם בצ’כיה שזו ליגה קשה. המסר שלנו לשחקנים זה שבמשחק אחד זה אפשרי. מול מאת’רוול הכנסנו עוד ביטחון למרות שזו קבוצה אחרת וסיפור אחר. אם נהיה חכמים ונצליח לנטרל אותם ולהביא את האיכויות שלנו, נוכל לעשות את זה”.

האם מדובר במשחק החשוב ביותר שלו בקריירה: “עכשיו דיברתי עם הצוות בחדר ההלבשה ואמרנו שבכל משחק אומרים שזה הכי חשוב. אין ספק שלא רק בשבילי, גם עבור המועדון והשחקנים זה רגע חשוב. התחלנו את העונה צעד אחרי צעד והתקדמנו. התחלנו באיחור גדול אבל הצלחנו להסתדר. המשחק הכי חשוב בקריירה שלי? אחד החשובים. זה באמת יכול להיות משהו גדול. בשלבים האלה היריבות קשות מאוד. זה רגע השיא שלנו, ללא ספק אחד המשחקים החשובים של המועדון בכלל”.

יוסי אבוקסיס (אורן בן חקון)יוסי אבוקסיס (אורן בן חקון)

הרכש: “חלקם נכנסים יותר מהר לעניינים וחלקם פחות, הם הגיעו באיחור גדול. מריאנו בריירו הפתיע אותי בשבוע שעבר כי הוא נכנס לעניינים יחסית מהר מבחינה פיזית. בכל אימון ובכל משחק נקדם את הכושר שלהם”.

השחקנים שהוא שם עליהם דגש: “יש קבוצות שאתה אומר שחקן או שניים, במקרה שלהם זה הרבה יותר. כל החלק ההתקפי שלהם שחקני נבחרת צ’כיה וגם בקישור ובהגנה, קבוצה מסוכנת מאוד במצבים הנייחים. באמת היא קבוצה טובה, כמובן שיש שחקן או שניים שהם יותר, הראינו לשחקנים את החומר עליהם. נצטרך להיות במיטבנו ולנטרל אותם וגם לשחק ולייצר דברים. יש לנו את הכלים לעשות את זה”.

מריאנו בריירו ומיגל ויטור (רדאד ג'בארה)מריאנו בריירו ומיגל ויטור (רדאד ג'בארה)

האפשרות לשלב הבתים: “כל הסיבות חיוביות כדי להמשיך את העונה ולייצר שנה מדהימה עבור המועדון. ניצחון ייתן לנו אפשרות להמשיך להתאמן ולא לשבת בבית בסגר. אחרי מה שעברנו מול לאצ’י בדקות האחרונות, זה יהיה קשה. שנה שעברה לב”ש היה קשה עם פיינורד ולי עם בני יהודה מול מאלמו. בשלבים האלה הכול קשה יותר”.

סינטיהו סלליך הוסיף: “יש לנו חתיכת גמר. מתכוננים למשחק במלוא הרצינות. כולם מבינים את המשמעות שיש למשחק הזה עבור המועדון וגם לשחקנים. לא כל אחד זוכה להגיע לשלב בתים של האירופי. נעשה הכול כדי להיות שם. בתור אחד שהיה גם בליגה האירופית וגם באלופות ובמועדונים מובילים בקריירה שלי, אני מנסה לתת את הניסיון שלי גם לצעירים בקבוצה. יש פה חומר שחקנים שהוא מנוסה וטוב. כולם מבינים את המשימה שיש לנו פה”.

סינטיהו סלליך חוגג (אורן בן חקון)סינטיהו סלליך חוגג (אורן בן חקון)

עוד אמר: “ההגעה שלי לבאר שבע הייתה משמחת. לצערי אני כנראה לא אזכה לחוות את הקהל של ב”ש עוד השנה. במשחקים כאלה שאתה צריך את הקהל זה חסר מאוד. אני מאמין שכל אלו שיושבים בבית יעבירו לנו את האנרגיות. רוצים לעשות תוצאה טובה ולהגיע לבתים באירופית”.