בהפועל חיפה זועמים על החלטתה של עיריית חיפה לקרוא לחוף בעיר על שמה של קבוצת מכבי חיפה. היום (רביעי), הבעלים של האדומים-שחורים, יואב כץ, הגיב לראשונה במכתב חריף לראשת העיר, ד”ר עינת קליש-רותם. 

נדהמתי לקרוא היום בכלי התקשורת כמו עשרות אלפי אוהדי הפועל חיפה, על כוונת עיריית חיפה לקרוא חוף רחצה בעיר על שמה של מכבי חיפה תוך מיתוג החוף ומתקניו בצבעי וסמלי הקבוצה ולפתוח בו עמדת מכירה של מוצריה” כתב כץ.

“מדובר בשימוש במרחב הציבורי (כמו גם מיתוג הכיכר המרכזית בשכונת נאות פרס כ’כיכר מכבי חיפה’) לטובת מועדון ספורט אחד בעיר תוך התעלמות ממועדון ספורט אחר הנמצא עמו בתחרות (ספורטיבית) בין היתר ‘על ליבם’ של אוהדי ענף הכדורגל וציבור אוהדים פוטנציאלי”. 

עינת קלישר רותם, יעקב שחר, ברק בכר ונטע לביא עם הצלחת (האתר הרשמי של מכבי חיפה)עינת קלישר רותם, יעקב שחר, ברק בכר ונטע לביא עם הצלחת (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

“בחיפה פועלים זה לצד זה מזה קרוב למאה שנים שני מועדוני כדורגל בעלי מסורת ארוכה, זכויות והישגים, כאשר שתי הקבוצות משחקות באותה הליגה. אין הדבר דומה לערים דוגמת באר שבע, נתניה, חדרה שבהן פועלת קבוצה ייצוגית אחת אשר כל תושביה עומדים מאחוריה וגאים בהישגיה”.

“אני תחת הרושם שמדובר בצעד פופוליסטי, שנועד להעלים את ‘המיעוט’ וזאת בהמשך לפגיעה בתלמידים אוהדי הפועל חיפה בבתי ספר יסודיים ותיכונים עירוניים שקיימו חגיגות אליפות ראוותניות דבר אשר פגע בתלמידים אוהדי קבוצת הפועל חיפה”.

“קריאת החוף מהווה פגיעה תדמיתית וכלכלית קשה במועדון כדורגל הפועל חיפה אותו אני נושא על כתפי בשני העשורים האחרונים ללא כל עזרה, לא כל שכן תמיכה עירונית של עיריית חיפה וזאת בניגוד לערים רבות אחרות המסייעות מדי שנה בתמיכה ישירה של מליוני שקלים לקבוצות היצוג, גם כאלו שבידיים פרטיות”.

שחקני מכבי חיפה ועינת קליש רותם (האתר הרשמי של מכבי חיפה)שחקני מכבי חיפה ועינת קליש רותם (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

“הפועל חיפה אינו עוד מועדון בכדורגל הישראלי. הפועל חיפה הינו מהמועדונים הוותיקים בארץ והראשון של הפועל בארץ ישראל. בעוד כשנתיים נציין מאה שנה להיווסדו של המועדון בעל מסורת ארוכה, מורשת מפוארת והישגים רבים”.

“מועדון כדורגל הפועל חיפה משחק בליגה בכירה בכדורגל הישראלי, ליגת העל, זה 13 עונות ברציפות, אגב תוך גילוי עליונות במשחקי הדרבי בחמש השנים האחרונות (הפועל חיפה ניצחה יותר משחקי דרבי בעונות אלה). למרות זאת, בוחרת העירייה בראשה את עומדת לתעדף מועדון אחר בעיר המשחק ממש באותה ליגה עם הפועל חיפה, תוך ביזוי קהל אוהדיו המונה למעלה ממאה אלף אוהדים, עשרות אלפים מהם תושבי העיר חיפה”.

“צעד חד צדדי של קריאת משאב ציבורי על שם מועדון אחד מהווה הדרה של אוהדי המועדון האחר והאדרה של המועדון השני. אני פונה אליך לשנות את החלטתך האומללה, שאם לא כן, נאלץ לפעול כדי לשמור על זכויותינו וזכויות התושבים”.