למרות שמשרד הבריאות לא מעוניין לתת להם קדימות לפני קשישים ואזרחים הסובלים ממחלות רקע שנמצאים בסיכון - מסתמן כי הספורטאים האולימפיים, שחקני הכדורגל ושחקני הכדורסל בישראל יוכלו להתחסן בקרוב. לפי ההערכות, הם יוכלו לקבל חיסון ראשון כמו כל אזרח החל בעוד שבועיים או בעוד כחודשיים לכל המאוחר.

ל-ONE נודע כי מנהלת הליגות לכדורגל והוועד האולימפי לחצו לחסן את הספורטאים שלהם ולכן פנו למשרד הבריאות במטרה לקבל אישור לחסן את הספורטאים, בתמיכת משרד התרבות והספורט שהמליץ לעשות זאת - אך משרד הבריאות סירב לאפשר זאת. “הבקשות נדחו בגלל סדרי עדיפויות”, מסרו גורמים המעורים בפרטים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אימון ראשון לעומר אצילי במכבי חיפה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מעוניין לחסן את כל האוכלוסיה בישראל עד חודש מרץ, כך שלפי ההערכות בעוד כשבועיים ייתכן כי משרד הבריאות יאפשר לחסן גם אזרחים צעירים יותר וללא מחלות רקע, כך שגם הספורטאים בישראל יוכלו להתחסן.

גילי לוסטיג, מנכ”ל הוועד האולימפי, אמר: “אני מקווה שזה יהיה מהר ככל האפשר. הייתה לנו אפשרות לחסן בסוף השבוע הזה 100 ספורטאים, כי כבר היו לנו חיסונים מוכנים בבית החולים מאיר בכפר סבא, אבל בגלל שלא קיבלנו אישור ממשרד הבריאות זה לא בוצע. רק האישור חסר לנו. אם נקבל אישור, לאחר מכן נוכל לפעול”.

פרופ’ דני נמט, שעומד בראש הוועדה הרפואית בוועד האולימפי בישראל, אמר: “הגשנו בקשה ומשרד הבריאות לא הסכם לחסן את הספורטאים האולימפיים, על אף שהבהרנו כי לא מדובר באלפי אנשים, אלא רק ב-100 ספורטאים שזקוקים לכך משום שבניגוד לאזרח הרגיל שנמצא בביתו במהלך הסגר, הספורטאים האולימפיים צריכים לנסוע ולטוס לתחרויות ברחבי העולם כך שהם בהחלט צריכים להגנה מיטבית מפני הווירוס. אני מעריך שנוכל לחסן את כולם בחודש מרץ”.

יעל ארד יגאל כרמי חילי טרופר וגילי לוסטיג (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)יעל ארד יגאל כרמי חילי טרופר וגילי לוסטיג (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

בוועד האולימפי מעוניינים לקבל קדימות בתור לחיסונים גם בגלל הקושי לתכנן את לוח הזמנים של כל ספורטאי, כך שיוכל לקבל את שתי מנות החיסון בהפרש של 21 יום. “אנחנו מקווים שנוכל להתחסן ב-9 בפברואר כך שזה יסתדר בין מחנות האימונים של נבחרת השחייה כדי שנקבל גם את המנה השנייה בזמן, ואנחנו נמצאים בקשר עם כלל הגורמים שקשורים לעניין החיסונים על מנת שנקבל אישור”, ציין מנכ”ל איגוד השחייה אמיר טיטו בשיחות סגורות.

אגב, ישנם כמה ספורטאים שכן הצליחו להתחסן לבד בעצמם. בקבוצות, באיגודים ובארגוני הספורט השונים כבר החלו לבצע רישומים ומעקבים אחרי המתחסנים, גם בגלל שהדרכון הירוק צפוי להיות בעל תוקף של שישה חודשים בלבד.

טום בן זקן מול יונתן כהן (רדאד ג'בארה)טום בן זקן מול יונתן כהן (רדאד ג'בארה)