אבי נמני, הפרשן וסוכן השחקנים כיום, סיפר הערב (שני) בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM על ההחלטות של ההתאחדות לכדורגל בכל הקשור בבחירת מאמן לנבחרת ישראל ומציאת מנהל מקצועי, ובפרט לעדיפות שמקבלים זרים על פני יוסי בניון לדוגמה וגם על ההחלטות של יו”ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון.

ערב טוב אבי, מדוע בניון לא מנהל מקצועי ומחפשים מנהל זר?
“אני חושב שכל הליך קבלת ההחלטות הוא לא נכון, לא בגלל ועדת האיתור. נותנים כאן עדיפות לזרים. אם הם בעלי עבר עשיר והישגים אין בעיה. אני בעד להביא מאמן זר תותח ולשלם לו שלושה מיליון אירו בשנה. יש את הכסף. רוטנשטיינר והצוות שלו עולים באזור שלושה מיליון אירו ויש את הכסף. אני לא פוסל את וילי, אך הוא לעולם לא אימן”.

יוסי בניון (חגי מיכאלי)יוסי בניון (חגי מיכאלי)

למה להביא מישהו לא מוכר?
“הם רצו את בניון מאוד והתפקיד היה תפור ממזמן אך פתאום הכניסו פרמטרים של לא להיות בנבחרת הבוגרת. יוסי בהתחלה הסכים אך יש חוק בהתאחרות שלא ניתן להחתימו יותר משנתיים. רוטנשטיינר הציע לבניון להיות עוזר מאמן והוא לא הסכים. צריך לתת לאנשים בכדורגל הישראלי לנהל בעיני. תמיד חשבתי ככה, מפספסים פה בגדול. זו המדינה היחידה שלא נותנים לשחקני עבר תפקידים משמעותיים. הציעו לו מלכתחילה משהו ושינו את דעתם בהמשך ואי אפשר לעשות משהו כזה לכן זה לא יצא לפועל”.

אם חסון ירים טלפון לבניון, בדקה הוא משכנע אותו לא?
יש לו הרבה אפשרויות לאן ללכת, היו צריכים לסגור את הסיפור איתו. אני לא אוהב שמסכמים משהו ואז חוזרים מההסכם. זה לא מפתיע אותי. אין לי ספק שאורן חסון רוצה לטובת הכדורגל אך הוא לא מבין מזה הכדורגל הישראלי. הוא מנהל מצוין והוא איש טוב לדעתי. הוא איש ניהול טוב ובשביל להיות יו”ר בהתאחדות צריך להיות מחובר לאנשים וזו הטעות שנתנו לו לבחור מי יהיה המאמן. כל מי שנמצא בקורס הפרו אומר שרוטנשטיינר עושה עבודה טובה. הקבלת החלטות לא נכונה וכשרוצים מישהו צריך להתגמש איתו. חסון עקשן והוא רוצה לקבוע לבד דברים. צריכים לקחת בחשבון שזה שהוא אומר שהוא לוקח החלטות לבד, אז מתברר שיש עוד אנשים שבוחשים ומתערבים וטועים בהחלטות”.

וילי רוטנשטיינר (איציק בלניצקי)וילי רוטנשטיינר (איציק בלניצקי)

אם היה מאמן ישראלי שמסיים במקום חמישי בקמפיין הוא היה נשאר?
“לא. וילי יותר חכם ממה שאתם חושבים. הוא השתמש בשחקנים שיגידו בתקשורת ויגידו לאורן חסון שהוא האיש הכי מתאים להישאר בנבחרת ישראל. אני עדיין חושב ששחקני עבר ישראלים צריכים להיות עם תפקידי מפתח בנבחרת, זה קורה בכל העולם חוץ מישראל. יוסי בניון הסכים לא להיות מעורב בנבחרת ישראל הבוגרת. קבלת ההחלטות שם לא נכונה. זה יכול היה להיות עם כל שחקני העבר ולא רק עם בניון, זו ההתנהלות שלהם”.