היו לא מעט שחקנים זרים גדולים שהגיעו לכדורגל שלנו, אך לא רבים מהם הותירו חותם גדול כפי שעשה איגביני יעקובו. הניגרי שהגיע למכבי חיפה בסוף שנות ה-90 הפך עם הזמן לאחד מהגדולים ביותר שנחתו בישראל, וכמובן זכור היטב בשל הקריירה האדירה שעשה לאחר שעזב את הכרמל, כשכיכב בפרמייר ליג עם למעלה מ-250 הופעות.

באתר ‘גול’ ערכו רשימה מפוארת של 6 השחקנים האפריקאים עם ההופעות הכי משובחות אי פעם בליגת האלופות, ויעקובו נכנס לרשימה המכובדת לצד כוכבי ענק דוגמת דידייה דרוגבה וסמואל אטו.

ההופעה שזיכתה את יעקובו בכניסה לרשימה היא מול אולימפיאקוס בספטמבר 2002 כשכבש שלושער מפלצתי לרשת של היוונים וסידר למכבי חיפה ניצחון אדיר. “לא לכולם יש את הכבוד להבקיע במשחק הבכורה שלהם באלופות, ויעקובו עשה זאת עם שלושער בתחרות הכי מכובדת באירופה”.

יחד עם יעקובו ניצב סמואל אטו בזכות צמד שלו במדי ברצלונה מול ארסנל במאי 2006. דרוגבה נכלל זכר לשני כיבושים במדי צ’לסי מול ליברפול ב-2008 במה שסייע לקבוצה להעפיל לגמר. גם סאדיו מאנה, שהבקיע שני שערים בליברפול מול באיירן מינכן, בפנים. אריק צ’ופו מוטינג (במדי פאריס סן ז’רמן מול אטאלנטה באוגוסט 2020) וג’ון אובי מיקל (בצ’לסי מול באיירן בגמר ליגת האלופות ב-2012) סוגרים את הרשימה.

לכבוד הסדרה החדשה ראמוס גם זוכה לשיר הלל