פפ גווארדיולה כבר ביסס את מעמדו כאחד מהמאמנים הגדולים בעולם, כזה שיישאר בספרי ההיסטוריה של הכדורגל לעד, והיום (שבת) החליטו ב’מארקה’ הספרדי לחזור אחורה ולבדוק איפה משחקים הילדים שגדלו אצלו בבארסה ב’ והיו הראשונים שהוא הדריך בראשית הקריירה שלו. כמובן שלא מעט מאלו שגדלו במחלקת הנוער של קבוצת הפאר לא הצליחו להשתלב לבסוף בקבוצה גדולה, אך ישנם גם יחידי סגולי. וכן, גם גיא אסולין נמצא ברשימה.

סרחיו בוסקטס: את הקשר הפלא אין צורך להציג. מי שגדל בברצלונה הפך לאחד מסמלי הגדולים ביותר וזה שהיה שותף לכל עונות הפאר של הקבוצה מקטאלוניה. “השחקן שגרם לפפ להתאהב”, כך הגדירו את הספרדי שזכה גם במונדיאל וביורו עם נבחרתו.

סרחיו בוסקטס עם הכדור (La Liga)סרחיו בוסקטס עם הכדור (La Liga)

טיאגו אלקנטרה: כישרון נוסף שצמח תחת הדרכתו של פפ בבארסה. הקשר הספרדי שהיה אחד מתכשיטי ה’לה מאסיה’ הספיק לשחק בקבוצה הבוגרת ומאז 2013 נמצא בבאיירן מינכן.

פדרו: שחקן נוסף שהספיק לחוות תארים רבים במהלך הקריירה. הקשר ההתקפי שיחק כמובן בקבוצה הבוגרת ובה תמיד הבקיע ברגעים חשובים. פפ היה זה שהפך אותו מאלמוני לשחקן הרכב והחל מ-2015 הוא משחק בצ’לסי.

פדרו (רויטרס)פדרו (רויטרס)

מארק ואליינטה: כן, גם הבלם ששיחק במכבי חיפה בין 2015-2017 גדל בקבוצת הילדים המוכשרת בעולם. מלבד התקופה בכרמל, שיחק גם בסביליה, ויאדוליד, פרטיזן בלגרד וכיום בספורטינג חיחון.

מארק ואליינטה (אחמד מוררה)מארק ואליינטה (אחמד מוררה)

גיא אסולין: שמרנו את הזווית הישראלית לסוף. הקשר שגדל בטוברוק והפועל חיפה, שיחק והרשים מאוד במחלקה היוקרתית ו”כולם אמרו שהוא יהיה הדבר הבא בכדורגל העולמי” כפי שנכתב במארקה, כשגם טיאגו התייחס אליו בעברו ודיבר על הכישרון העצום. אסולין לא הצליח להטביע את חותמו עם משחק בודד בקבוצה הבוגרת ומלבד קדנציה קצרה בהפועל ת”א, שיחק במספר קבוצות בספרד ורומניה.

גיא אסולין (מערכת ONE)גיא אסולין (מערכת ONE)