כבר חודשים ארוכים שחדרי הכושר השונים בישראל סגורים וחלק מהאזרחים מנסה למצוא אלטרנטיבות אחרות לפעילות גופנית, אך היום (רביעי) הייתה זו ח"כ יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו שחשפה לטענתה: “בזמן שכל ענף הכושר סגור, חדרי הכושר של השב"כ פתוחים ומעולם לא נסגרו”.

“לאחרונה נודע לי שבשב"כ כל חדרי הכושר פתוחים כשבקשתי הבהרות הם ענו לי שזה לצורך מבצעי אבל במשרד הבריאות תמיד אמרו שלהתאמן בחדר כושר זה מאוד מסוכן בגלל הקורונה ובמידת הצורך אפשר להתאמן באוויר הפתוח, אז מה? לציבור הרחב זה מאוד מסוכן ולעובדי השב"כ לא?”.

“יתר על כך, על פי חוק, שירותי הביטחון אכן מוחרגים מהנחיות הקורונה בתנאי שראש הגוף לדוגמה ראש השב"כ הוציא הוראת מנהל בהתאם להוראות משרד הבריאות בנושא הפעלת חדר הכושר. זה לא קרה. פניתי לראש הממשלה שאמון על השב"כ כדי להבין האם יצאה הנחייה כזו וכמובן שלא קיבלתי תשובה ולפי בירורים שעשיתי מעולם לא ניתנה כזו הנחייה. חדרי הכושר של השב"כ שמופעלים ע"י רשת מאוד גדולה וידועה פועלים כסדרם אבל כל השאר לא”.

“אם חדרי הכושר מסוכנים אז הם מסוכנים לכולם ואין לעשות איפה ואיפה. אבל כולנו יודעים שאין שום סכנה בענף הכושר, אחרת חדרי הכושר של השב"כ היו סגורים והרי ברור שסגירת הענף כולו היא נטו מנקמה פוליטית על כך שוועדת הקורונה פתחה אותו בזמנו. התחלואה לא מגיעה משם והנתונים מוכיחים זאת. זה הזמן להחליט בפה מלא לפתוח את ענף הכושר בלי שלבים, בלי סיפורים ובלי תירוצים”.