אופ”א קיימה היום (חמישי) שיחה עם ההתאחדויות השונות והודיעה שבגלל המצב עם משבר הקורונה לקראת פתיחת עונת 2020/21 בליגת האלופות ובליגה האירופית, קבוצות ממדינות ‘אדומות’, אשר לא יוכלו לארח את המשחקים בארצן, יארחו את המשחקים במדינות נייטרליות. כמו כן, כל משחקי המוקדמות של נבחרות הנוער, הנערים והנערות נדחו בשנה ל-2021, כאשר באמצע אוגוסט צפויה להתקיים עוד ישיבה על מנת לבדוק את הנושא.

בעקבות ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה בישראל וכמו כן, גם ברחבי העולם, הקבוצות, ביניהן גם הקבוצות הישראליות, מכבי תל אביב במוקדמות ליגת האלופות ומכבי חיפה, בית”ר ירושלים והפועל באר שבע במוקדמות הליגה האירופית, עלולות למצוא את עצמן במצב בו יאלצו לארח את משחקים הביתיים באחת מארבע מדינות אותן הציעה אופ”א – יוון, קפריסין, פולין והונגריה.

שחקני מכבי חיפה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)שחקני מכבי חיפה (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

כאמור, בשיחת וידאו שקיימה עם 55 ההתאחדויות אופ”א עדכנה גם לגבי הגילים הצעירים וקבעה שמשחקי המוקדמות של הנבחרות הצעירות יידחו בשנה ומלבד זאת היא דנה גם בתחרויות הקבוצתיות של אירופה, כאשר ישנה אופציה שלאור הנחיות הבידוד השונות והמצב בכל מדינה, חלק מהמשחקים יצטרכו להתקיים במגרשים נייטרלים ולא במגרשם הביתי.

נבחרת הנערים (ההתאחדות לכדורגל)נבחרת הנערים (ההתאחדות לכדורגל)

לאחר שפירטה על הבעיות השונות, אופ”א הדגישה כי לקראת סוף החודש הנוכחי תיערך ישבה נוספת על מנת לפתור סופית ולהכריע בסוגיות השונות וזאת כמובן בהתאם למצב המשתנה עם מגפת הקורונה באירופה.