את הזמרת אדל, או בשמה המלא אדל לורי בלו אדקינס, לא צריך להציג לאף אחד. מאז 2007, עת שהוציאה את הסינגל "Hometown Glory" היא אחת מהזמרות הפופלאריות בתבל, היא זוכת פרס האוסקר וגלובוס הזהב לשירה "Skyfall” מפסקול סרט ג'יימס בונד (הנושא את אותו שם) ומעוטרת בלא פחות מחמישה עשר פרסי גראמי.

כמובן שגם בישראל הזמרת האדירה זוכה להצלחה יוצאת מגדר הרגיל. שיריה הגדולים דוגמת “Hello” ו-“Some one like you" היו שירי השנה, כאשר האחרון אף הגיע למקום השני במצעד העשור בפער מזערי מהמקום הראשון.

בכל הקשור לחיים בריאים, במשך שנים רבות הם לא היו מנת חלקה של אדל, כאשר היא הצהירה בעבר כי אין לה בעיה עם המשקל שלה ("אני לא צריכה גוף של דוגמנית") וכי היא לא עוסקת בספורט. היא התרברבה בכך שהעישון תורם לאיכות הקול שלה, וגם שתייה מרובה של אלכוהול לא היתה זרה לה עד לפני מספר שנים. בעבר גם צוטטה כאומרת כי היא לא מעלה דבר לרשתות החברתיות ללא ביקורת של שני אנשים לפחות, בין השאר עקב בעיות שתייה כאלו ואחרות שהובילו לפוסטים לא מחמיאים...

בזמן האחרון חל שינוי באורח החיים של הזמרת הבריטית, אשר גם התגרשה לפני כשנה, ולרגל יום הולדתה ה-32 (5 במאי) היא פרסמה פוסט מפתיע באינסטגרם שחשף גזרה דקיקה עם ירידה של לא פחות מ-50 ק"ג מגזרתה המוכרת לאורך השנים.

מדובר בפוסט הראשון של אדל מאז חג המולד האחרון (כחמישה חודשים) בו היא גם פנתה לכל מברכיה: "תודה על כל האהבה שאני מקבלת לרגל יום הולדתי. אני מקווה שכולכם שומרים על ביטחונכם ושפיותכם בתקופה המטורפת הזו. ברצוני להודות לכל העובדים החיוניים שמגנים עלינו תוך כדי סיכון חייהם – אתם באמת המלאכים שלנו".

הפוסט זכה לתשעה מיליון לייקים מ-36 מיליון העוקבים של הזמרת המעוטרת, ולכ-190 אלף תגובות ויש לציין כי לצד המחמאות היו גם כאלו שציינו כי הם אוהבים את אדל בכל מראה ובכל משקל (גם אני ש.ל).

אגב, הדרך לגזרה הדקיקה והמפתיעה היתה בעזרת דיאטה שכנראה רובכם לא שמעתם עליה, אבל את התוצאות שלה ניתן לראות היטב בתמונה המדוברת – זה הזמן לבחון במה מדובר.

דיאטת הסירטפוד

מקורה של הדיאטה בבריטניה בספרם של התזונאים איידן גוגינס וגלן מאטן אי שם ב-2016. מקור השם הדיאטה הוא הסירטואין האחראי בין השאר על בריאות התאים וחילוף החומרים בגוף. הסירטואין נמצא במזונות דוגמת קייל, שמן זית באיכות גבוה, כוסמת, מאצ'ה (מיוצר מעלי תה), אוכמניות ועלי רוקט ולטענת ממציאי השיטה מפעיל בגוף את "הגן המרזה".

אז נכון, את רוב המזונות הללו אתם לא צורכים בשגרה, אבל שימו לב לרשימה המפתיעה של "הפינוקים" המותרים שניתן לצרוך במסגרת הדיאטה: יין אדום, קפה ושוקולד מריר.

גלן מאטן, אחד מכותבי הספר אודות הדיאטה, טוען שניתן לרדת עד לשלושה קילוגרמים בשבוע בזכות הדיאטה, אבל יש לעקוב אחרי הכלל הבא. בשלושת הימים הראשונים ניתן לצרוך רק 1000 קלוריות ביום בארוחות המורכבות מ"ארוחת סירטואין" אחת ושני מיצים ירוקים. בארבעת הימים הבאים של השבוע ניתן לצרוך 1500 קלוריות ע"י הוספת ארוחה אחת בלבד.

לאחר שבעת הימים הראשונים, משתמשי הדיאטה יכולים לצרוך מספר ארוחות סירטואין ביום ללא הגבלה. ממציאי הדיאטה ממליצים כמובן לשלב גם פעילות ספורטיבית במהלך הדיאטה, ולשם כך אדל שכרה את שירותיו של מאמן כושר אישי (לא בטוח שגם אתם מסוגלים להרשות לעצמכם לוקסוס כזה, אבל אתם יכולים לעסוק בפעילות ספורטיבית גם ללא מאמן אישי כמובן).

כמובן שלדיאטה, כמו לכל דיאטה, קיימים לא מעט מבקרים, חלקם מבריטניה כמובן, אשר טוענים בין השאר כי מדובר בדיאטה "שטחית" ולא מספיק מקיפה וכי לא כל משתמשיה העתידיים יזכו לראות את אותן התוצאות כמו של אדל.

מכל מקום, כמו תמיד, מדור בריאות וכושר ממליץ לכם להיוועץ בדיאטנים מקצועיים בטרם תבחרו בדיאטה כזו או אחרת – דיאטה אשר תתאים לבריאותכם ולמטרתכם. בנוסף, אין מטרת כתבת זאת לטעון כי מראה כזה או אחר עדיף על מראה שונה – דימוי הגוף שלנו תלוי אך רק בנו, כאשר במקביל עלינו לשמור על בריאותנו.

שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE  ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX  מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה.