אם נחפש הגדרה מילונית למילה "כוכב" בכל הקשור לספורט, ספק אם נקבל הגדרה מדויקת. כולנו מבינים שמדובר בספורטאי אשר נחשב לעילוי ביחס לחבריו בתחום, אך במקביל ברור לנו שאותה "כוכבות" קיימת גם מחוץ למגרש, בין השאר בכל הקשור ללוק.

יותר מכך, הכוכבות בספורט תאופיין במרבית המקרים בחבילה הכוללת המוכרת לכולנו: אהבה עצמית, ציטוטים מעוררי מחלוקת, קעקועים על כל הגוף, מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות וכמובן תסרוקות משוגעות שמתחלפות בכל שבוע – אמרתם את כל אלו, אמרתם "כוכבי ספורט".

לעניין זה, כבר ראינו בכתבות קודמות כי לאלמנט השיער יש חשיבות לא מועטה בקרב אותם כוכבים, שמאוד חשוב להם להיראות במיטבם כאשר הם מצולמים על המגרש, או ברשת חברתית כזו או אחרת. כבר סיפרנו בעבר על השתלות השיער של וויין רוני (כוכבה לשעבר של מנצ'סטר יונייטד) ואנטואן קונטה (מאמן אינטר האיטלקית) לצד השמועות (שמועות בלבד) לתהליכים דומים בקרב לברון ג'יימס ואפילו דייויד בקהאם האגדי, אך האם זה הפתרון היחיד המוצע בכל הקשור למראה שיער שופע?

ראשית יש לעשות אבחנה קריטית לפני שנמשיך. ספורטאים אשר איבדו את כל שיערם יפנו כנראה לפתרון של השלת זקיקי שיער (פאות הן לא בדיוק אופציה) ועל כך כבר הרחבנו בכתבה אחרת בעבר. אך מה באשר לספורטאים אשר מעוניינים למנוע נשירת שיער טרם תחילתה או לעצור כזו שכבר התחילה? מסתבר ששם קיים פתרון אחר לחלוטין.

נתחיל מהבסיס: מדוע השיער בכלל נושר?
למרבית האוכלוסייה יש כ-100 אלף זקיקי שיער, כאשר כל זקיק יכול להצמיח כ-20 שערות. במצב תקין כ-80 אחוז מהשערות נמצאות בשלב המוגדר כ"שלב הצמיחה", שלב בו כל שערה צומחת לאורך 6-3 שנים ב-20 מחזורים. כאשר אותו שלב צמיחה מתקצר ואורך פחות משלוש שנים, אנו עדים לנשירה מוקדמת של השערה.

אריאן רובן. כל אוהדי הכדורגל היו עדים לכל תהליך הנשירה לאורך השנים (רויטרס)אריאן רובן. כל אוהדי הכדורגל היו עדים לכל תהליך הנשירה לאורך השנים (רויטרס)

נשירה מוקדמת יכולה לנבוע בין השאר מפעילות ספורטיבית מאומצת, אך במקביל גם מסיבות של תורשה, לחץ נפשי, מחסור בשעות שינה ותזונה לא מאוזנת. במקרים נדירים יהיה מדובר בתופעות לוואי של תרופות או חבישה ממושכת של כיסויי ראש הצמודים מדיי לקרקפת.

כיצד הנשירה מתרחשת בפועל?
נסביר זאת על קצה המזלג כדי שלא תצטרכו תואר אקדמאי:  אותם גורמים שאוזכרו קודם לכן (גנטיקה, תזונה) מובילים לייצור מוגבר של חומר הקרוי DHT. חומר זה גורם לקיצור שלב הצמיחה אותו הזכרנו קודם לכן (לעיתים לשנה אחת בלבד) במקביל לכיווץ הזקיקים ולייצור של שערות קצרות ודקות יותר.  

סופו של תהליך זה הנו כאמור נשירת שיער, וכאן לספורטאים יש שתי אפשרויות: לחכות לסיומו של התהליך עד למצב של התקרחות או להתערב בתהליך בתחילתו או במהלכו.

קפאין - לא רק כמשפר ביצועים ספורטיביים
פתרון אפשרי הנו מבנה כימי המורכב מקפאין, אבץ וניאצין (קומפלקס של קפאין) אשר הוכח מחקרית במניעה ובטיפול בשיער דליל ומיושם בפועל ע"י המותג אלפסין – המותג המוביל בגרמניה לטיפול בשיער דליל (פיתוח של חברת ד"ר וולף הגרמנית).

כיצד התהליך מתבצע בפועל? קומפלקס הקפאין מעורר את השיער והקרקפת ומספק אנרגיה חיונית ובכך פועל למניעה ולטיפול בשיער דליל. הוא מגיע לזקיקי השיער תוך 2 דקות בלבד וניתן עדיין לגלותו עד יממה לאחר השימוש במוצר.

אלפסין. הסוד הוא בקפאין (יח"צ)אלפסין. הסוד הוא בקפאין (יח"צ)

את המוצר אגב ניתן לצרוך בצורה של חפיפה, כאשר גברים אשר אינם מעוניינים לחפוף בכל יום יכולים להשתמש במוצר בצורה של נוזל לעיסוי הקרקפת.

במה שונה אלפסין ממוצרים אחרים בשוק?
ראשית המוצר אינו מתאים לגברים שכבר התקרחו לחלוטין, שכן אלו יבחרו כנראה בהשתלת זקיקים. מצד שני תהליך ההשתלה הוא תהליך רפואי על כלל השלכותיו (תהליך שלעיתים נמשך יותר משנה, שלבי החלמה, עלויות וכו'), כך שמכל מקום מדובר במוצרים שונים לחלוטין.

לאלו מביניכם הספורטאים שחוששים בעניין הקפאין בדם (מדובר כידוע בסם חוקי, אך כמותו מוגבלת), נציין כי הקפאין אינו נכנס למחזור הדם אלא כאמור משפיע רק על השיער והקרקפת. בנוסף, היות ולא מדובר בתרופה, אין למוצר תופעות לוואי ידועות והוא גם אינו מצריך מרשם רופא.

קפאין כזה דווקא כן יגיע למחזור הדם שלכם. אך מה יהיה עם השיער? (skeeze)קפאין כזה דווקא כן יגיע למחזור הדם שלכם. אך מה יהיה עם השיער? (skeeze)

כעת הספורטאים שביניכם ישאלו אם אין הליך רפואי ואין תופעות לוואי אז מה בכל זאת צריך לדעת? התשובה היא שבדיוק כמו בספורט המוצר הזה דורש התמדה - הוא מצריך שימוש יומיומי מתמשך (בין אם בחפיפה או בין אם בנוזל עיסוי) ומובן שהוא לא נמכר במחיר של שמפו "רגיל". הבשורה הטובה מבחינתכם כספורטאים היא שהתמדה איננה מרתיעה אתכם וגם בעניין המחיר לא מדובר במוצר יקר במיוחד יחסית למוצרי "הביוטי" (מה גם שקיימים לא פעם מבצעים – אתם ישראלים בסופו של דבר).

האם השימוש במוצר זהה מאדם לאדם?
ראשית נציין כי השימוש הראשוני במוצר תלוי בהיסטוריה המשפחתית שלכם ובמצב דלילות השיער שלכם ברגע נתון. יש כאלו אשר יעדיפו מיד בתום גיל הבגרות להתחיל להשתמש במוצר למניעת דלילות מוקדמת, בעוד אחרים יחלו בשימוש רק לאחר שיבחינו בתהליך של דילול מתקדם בשערם – עניין של השקפה ועלויות.

בנוסף, מסתבר כי יש למותג מספר תתי-מוצרים הנותנים פתרונות מעבר למניעה וטיפול בשיער דליל כמו צביעת השיער בצבע כהה, טיפול בקשקשים וכו'.

זכרו כי גם השפעת המוצר משתנה מאדם לאדם ותלויה במצבו הגופני של האדם ובתדירות השימוש במוצר (דבר הנכון לכל מוצר). על אנשים שונים תהיה השפעה שונה, ויש לקחת זאת בחשבון. לטענת אנשי החברה אגב ועל פי מחקרים שנעשו, ניתן לראות תוצאות ראשונות תוך כארבעה שבועות.

ניתן לרכוש את המוצר: ברשתות הפארם, בבתי המרקחת של מכבי ובבתי מרקחת פרטיים. לפרטים לחצו כאן

הכתבה הינה בשיתוף מותג אלפסין