במסגרת כנס הכושר Core functional convention שיתקיים מחר (שישי) במכללה האקדמית בווינגייט, יועברו הרצאות מקצועיות בתחום הכושר, יתקיימו שיעורים שמיועדים למדריכי כושר ויוצגו שיטות אימון ופיתוחים חדשים. אחד מהפיתוחים המעניינים שיוצג בכנס הוא “בלייזפוד”.

מדובר במערכת אימון ישראלית חדשנית. המערכת מאפשרת לחובבי ספורט ולספורטאים מקצוענים לשפר את הביצועים שלהם. “בלייזפוד” היא מערכת אימון "פלאש–רפלקס" שמופצת ב-40 מדינות כשבארץ משתמשים בה ארגונים כמו צה"ל, הוועד האולימפי, מוסדות חינוך ואחרים.

המערכת מאפשרת למעלה מ-100 סוגי אימון, כוללת ‘פודים’ עם חיישנים וחיבור לאפליקציה. הפודים האלה מפיקים אורות שמכתיבים ומודדים את אופן האימון. פוד שנדלק בצבע מסוים, מניע את המשתמש לפעולה. המערכת תוכננה כדי להשתלב באימונים קיימים וכדי לעזור למתאמנים לעבוד על נושאים כמו זמן תגובה, זריזות, מהירות ועוד. המערכת תוכננה באופן מודולארי, כך שאפשר לעבוד עם 2-24 פודים בו זמנית.

טכניקת ה-pound workout היא שיטת אימון ייחודית הנעשית בשיעור קבוצתי. מדובר בעצם בשני מקלות שמזכירים מקלות תיפוף לכל מתאמן. האימון בשיטה הזו משלב עבודה אירובית בקצב משתנה, תוך כדי תיפוף ושילוב אלמנטים מעולם הפילאטיס, האירובי והכוח.

השיטה פותחה על ידי מתופפת בלהקה, שבאחד מהלילות כשתופפה השרפרף עליו ישבה נשבר. היא המשיכה לתופף ולמחרת ״הרגישה״ את הגוף. כתוצאה מהחוויה היא שילבה את שני העולמות של מוזיקה ותנועה וכך יצרה את השיטה.

השיטה מתאימה לכל הרמות ובשיעור אחד של pound workout שורפים בין 400 ל-900 קלוריות. לישראל הביאה את הטכניקה רונית זהבי, מדריכת “לס מילס”: "נתקלתי בנושא לראשונה בכנס מקצועי באיטליה. ראיתי שכל המשתתפים נהנו ממנה מאוד, אז החלטתי לטוס לאנגליה להכשרה מיוחדת. לאחר מכן חזרתי לישראל ואני הולכת להציג לראשונה את הטכניקה בכנס המקצועי במכללה".  

ויש גם את ה-”Aqua Bell”. מדובר באביזר בעל שתי ידיות אחיזה דמוי משקולת. הייחודיות שלו מתאפיינת בשימוש במים במקום במשקל. מדובר באביזר נייד שאפשר לקחת אותו לכל מקום, להחליט מה יהיה משקל האימון שלו מ-2-6 קילוגרמים והוא מתאים למגוון רחב של משתמשים. האביזר נח מבחינת הניידות שלו, כי תמיד אפשר לרוקן אותו ולמלא מחדש. העבודה איתו מאפשרת מגוון רחב של תרגילים. היבואן של האביזר בישראל היא חברת BEESPORT שזיהתה את הייחודיות והפוטנציאל של “אקווה בל”.

רועי אברהם, המנהל המקצועי של הכנס במכללה האקדמית בווינגייט: "תחום הכושר הוא תחום דינמי שמתחדש ומתפתח כל הזמן. בכל פעם נכנסים לשוק הרווי הזה פיתוחים שונים שמגדילים את אפקטיביות האימון של משתמש הקצה. כמדי שנה, אנחנו שמחים להציג בכנס שלנו, את שיטות האימון השונות עבור אנשי המקצוע המובילים שעוסקים בתחום".