רגע לפני שאתם מתחילים להתאמן לקראת עונת המרתונים בתחילת 2020, זה הזמן להציג בפניכם את אחד מהדגמים הפופולריים ביותר בעולם נעלי הריצה – ה-Triumph ISO 5. 

מדובר באחד הדגמים הוותיקים ביותר של סאקוני, אשר נחשב לרך ביותר ומתאים לרצים\ת עם קשת פנימית נורמלית עד גבוהה. המהדורה  הראשונה של  הדגם יוצרה לפני כ-16 שנה, אך מאז זרמו מים רבים בנהר הצארלס בבוסטון וקשה עד בלתי אפשרי לראות קווי דמיון בין הדגם הנוכחי לבין גרסתו הראשונה.

בדגם הנוכחי  נעשה שימוש בבולם המתקדם ביותר מסוגו הנקרא EVERUN, חומר המזכיר בצורתו כדוריות קצף קטנות אשר דחוסות יחד לכדי צורה של סוליה.

יכולת בלימת הזעזועים של הנעל מוגבר, שכן אחוז החזרת האנרגיה של חומר זה הוא מהגבוהים ביותר ועומד על 83%. בנוסף בדגם זה התווספו 2 מ"מ נוספים של EVERUN כך שרמת השיכוך בנעל היא מקסימאלית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הכירו את דגם ה-Triumph ISO 5 של סאקוני

לסיכום ניתן להגיד שמדובר בדגם רך מאוד אשר שיכול להקל במידה מסוימת גם על אנשים הסובלים מדורבן או מכאבים בברכיים במהלך פעילות ספורטיבית. לרצים אשר זקוקים לתמיכה קיימות אלטרנטיבות אחרות אשר יתאימו יותר מאחר ומדובר בדגם נייטרלי אשר אינו מתקן קריסה פנימית של כף הרגל.

עד כאן דיברנו על החלק התחתון של הנעל אך בואו לא נשכח גם את החלק העליון שהוא למעשה הגפה. בדגם זה משתמשים בטכנולוגיית ה-ISO FIT הייחודית לחברה. טכנולוגיה זו מחולקת למעשה לשני חלקים נפרדים אשר יחד יוצרים את מערכת הISO FIT.

חלק אחד הוא מעין גרב פנימית בתוך הנעל אשר מתחבר עם הלשונית ויוצר חביקה של הרגל הדומה לגרב. החלק השני היא מערכת שריכה דינאמית אשר מתאימה את עצמה במהלך הריצה למשתמש ובכך עוזרת לתחושת היציבות המוגברת.

דגם הנשים של ה-Triumph ISO 5 של סאקוני (רדאד ג'בארה)דגם הנשים של ה-Triumph ISO 5 של סאקוני (רדאד ג'בארה)

דרופ הנעל (ההבדל בין גובה הסוליה בחלק הקדמי לגובה הסוליה בחלקה האחורי) הוא 8 מ"מ, כך שניתן להגיד כי מדובר בדרופ אופטימאלי שמתאים למרבית הרצים.

יתרון נוסף של דגם זה הנו שניתן למצוא אותו גם במידת רוחב גדולה (wide-2E) לאנשים עם כפות רגליים רחבות. החיסרון של הנעל הוא שגם במידת רוחב רגילה מדובר עדיין בדגם מעט רחב, ולכן לרצים בעליי כפות רגליים צרות במיוחד כנראה יתאימו יותר דגמים אחרים של החברה.

מפרט הנעל

מתאימה למשטחי-כביש ושבילים
סוליה אמצעית EVERUN
סוליה עליונה EVERUN
חלק עליון דינמי ISOFIT
רשת מהונדסת
סוליה חיצונית קריסטל גומי
ביצועי FORMFIT
דרופ: 8 מ"מ
משקל: 323 גר' גברים
משקל: 298 גר' נשים
ניתן להשיג גם במידה רחבה

ניתן להשיג את הנעל בסניפי המותג, בחנויות הספורט המובחרות ובאתר בכתובת saucony.co.il. בשיתוף סאקוני ישראל.