סדרת גמר ליגת העל בכדורעף החלה היום (שישי), כאשר קיבלנו הצגה צהובה וניצחון 0:3 של מכבי תל אביב על הפועל מטה אשר/עכו מול כ-600 אוהדים. התל אביבים שלטו במשחק החוזר בסדרת הגמר של הפלייאוף הגברים וניצחו בשלוש מערכות את היריבה בדרך ל-0:1 בסדרה, כאשר המשחק הבא יתקיים בהיכל הספורט נעמן ביום שלישי, 20.4.

מכבי תל אביב - הפועל מטה אשר/עכו 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)

לאחר שהמשחק הקודם הופסק במהלך המערכה השנייה, התקיים היום שוב המשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף לגברים באווירה נהדרת ורועשת במרכז הספורט בתל אביב לעיני קהל ששמר על התנהגות מופתית, ועם זאת עודד ללא הפסקה את הקבוצה הביתית מתל אביב.
לאחר פתיחה מאוזנת במערכה הראשונה נטלו שחקני מכבי תל אביב את היוזמה ועלו בעזרת מכות פתיחה טובות של אנסינג ליתרון 2:8, כאשר מטה אשר בעיקר בעזרת נביאדובסקי הצליחה לצמצם ל-9:12, אבל הצהובים מתל אביב המשיכו לשמור על הפער הקטן שיצרו עד סיום המערכה אותה ניצחו.

גמר כדורעף (צילום פרטי)גמר כדורעף (צילום פרטי)

את המערכה השנייה פתחו שחקני מטה אשר בצורה טובה ביותר מאשר את הראשונה ועלו ליתרון מהיר של 1:4, במצב של 4:7 למטה אשר התעוררו השחקנים של גל גלילי מתל אביב ועשו שש נקודות רצופות הרבה בזכותו של גיא גניס. מכבי תל אביב המשיכה לבסס ולהגדיל את היתרון שהגיע ל-10:15, ולאחר מכן 17:22, מטה אשר עוד צמצמה לקראת סיום המערכה ל-24:23 אבל שחקני מכבי תל אביב הראו אופי וניצחו את המערכה.

המערכה השלישית נפתחה בבליץ של שחקני מכבי תל אביב, שוב עם מכות פתיחה מצוינות של אנסינג שהעלו את מכבי תל אביב ליתרון 1:6 ו-4:10. המארחת הוסיפה לשלוט במערכה כשלשחקנים של נועם כץ מאמן מטה אשר לא ממש הייתה תשובה. בסופו של דבר מכבי תל אביב ניצחה במערכה.  

גמר הכדורעף (איטן דהן)גמר הכדורעף (איטן דהן)

גל גלילי, מאמן מכבי תל אביב, אמר בסיום: "ניצחון כמובן חשוב מבחינתנו במשחק קשה מאוד – עם הרבה אמוציות גם על המגרש וגם בחוץ – בגלל כל מה שקרה השבוע (המשחק החוזר). אני שמח שהחבר'ה ידעו להתעלות בנקודות החשובות ואנחנו מצפים לנוח יום אחד וממחר להתכונן למשחק הבא בסדרה שאנחנו מצפים שתהיה ארוכה מול קבוצה טובה מאוד, אנחנו שמחים על הניצחון".

נועם כץ, מאמן הפועל מטה אשר: "כל הכבוד למכבי תל אביב על הניצחון, אנחנו נתנו רגעים טובים רק אחרי שנתנו למכבי תל אביב לפתוח פער, בדרך כלל בפתיחת המערכות, ורדפנו אחריהם כל המשחק, על מנת לעשות משהו בסדרה, אנחנו צריכים להיות טובים יותר בתחילת המערכות ולקחת את היוזמה ואני מקווה שנעשה את זה במשחק הבא".

אירופה הקטנה: 76:84 לנס ציונה מול חולון