המחזור ה-15 בליגת העל לגברים הכין לנו מפגש צמרת דרמטי בו הצליחה מכבי תל אביב לנצח היום (שישי) 1:3 בשיניים את הפועל מטה אשר/עכו. אצל הנשים החלו היום משחקי הבתים: בבית העליון גברה מכבי חדרה על הפועל קריית אתא ואילו בבית התחתון ניצחה מכבי בנות נצרת את ק.ק תל אביב.

הפועל מטה אשר/עכו - מכבי תל אביב 3:1 (28:26, 25:17, 25:18, 23:25)

מאבק דרמטי בהדר יוסף הוביל לאחד המשחקים הטובים העונה. מטה אשר ניצחה את המערכה הראשונה הצמודה, מכבי תל אביב נתנה גז וניצחה את שתי המערכות הבאות אבל המערכה הרביעית הפכה למותחן של ממש כאשר מכבי תל אביב ניצחה אותה בקושי בשובר שוויון.

שלושה מחזורים לסיום העונה הסדירה - כך נראית מפת הטריו המוביל: כעת מכבי תל אביב מובילה על כפר סבא (עם משחק חסר אותו תשחק מחר) אבל לפניה שני משחקים קשים, מול המעפיל ומול כפר סבא ומשחק אחד קל מול ק.ק תל אביב במחזור הסיום, כפר סבא מהצד השני עוד צריכה לנצח את המעפיל מחר ולאחר מכן המשחק הקשה היחיד שלה יהיה נגד מכבי תל אביב (ויש לה עוד שני משחקים חסרים).

גל גלילי, מאמן מכבי תל אביב, אמר: "זה ניצחון מאוד חשוב עבורנו, התחלנו לא טוב את המשחק, אבל מה שכן עבד טוב ברוב השלבים זה שהשחקנים שיחקו עם הרבה סבלנות וידעו מה התוכנית  ועבדו לפיה, הצלחנו לייצר לחץ על מטה אשר שלקראת הסוף שיחקו טוב יותר, והיה משחק צמוד. אני שמח שגם המזל היה קצת לצידנו היום – אנחנו כבר מסתכלים קדימה לכיוון המשחק מול המעפיל ביום שלישי".
 
אצל הנשים התקיים חציו של המחזור הראשון של הבית העליון והתחתון.

הפועל עירוני קריית אתא – מכבי חדרה 3:0 (25:20, 25:19,  25:19)

מכבי חדרה ממשיכה את התקופה המצוינת שלה והיא כבר עם ניצחון רביעי רצוף לוטשת עין לעבר הפסגה ולקראת המאבק בשבוע הבא מול הפועל כפר סבא, קריית אתא שנתנה משחק לא רע היום תצטרך לחזור ליכולת הטובה שאפיינה אותה בחלקים נרחבים של העונה.

אניה גרמן, מאמנת מכבי חדרה, אמרה: "זה היה ניצחון מאוד חשוב עבורנו. קריית אתא קבוצה מאוד חזקה, ההכנה שלנו הייתה מאוד ספציפית, הבנות שלנו היו ממוקדות על כל כדור, יאנה דורושנקו ניהלה את המשחק מצוין, הקבלה אפשרה שלנו לשחק מהר והמנחיתות שיחקו בכל הכוח, אנחנו שמחות מאוד וכבר עם הפנים קדימה לרבע גמר גביע בשבוע הבא".

מכבי בנות נצרת – ק.ק תל אביב 1:3 (17:25, 25:19, 21:25 ,20:25)

מכבי בנות נצרת מתאוששת אחרי שלושה הפסדים רצופים ומנצחת בקרב הדרמטי היום את ק.ק תל אביב. הבונוס על הניצחון: החלפת מקומות עם ק.ק שעוברת למקום הלפני אחרון. המשחק עצמו היה צמוד לכל אורכו כאשר נצרת מצליחה לנצח את שתי המערכות הראשונות, ק.ק את השלישית ונצרת מנצחת את הרביעית וסוגרת עניין.