נבחרות הנערים והנערות בכדורעף יחלו מחר (שישי) את מוקדמות אליפות אירופה בכדורעף בעיר זאדאר בקרואטיה. נבחרת הנערים תתחיל נגד צ’כיה, השנייה באירופה, ב-10:00. לאחר מכן (18:00) היא תפגוש את אוסטריה, והמשחק השלישי יהיה בשבת ב-10:00 מול הונגריה.

מאמן הנבחרת, גיל ריב: ”פותחים מול הנבחרת הצ'כית המדורגת שנייה באירופה, זו בהחלט התמודדות מאתגרת, הבנים במוטיבציה גבוהה לבוא ולהיות נחושים על המגרש ולעשות את המקסימום".

נבחרת הנוער בכדורעף חוגגת (מערכת ONE)נבחרת הנוער בכדורעף חוגגת (מערכת ONE)

7 הקבוצות שמשתתפות בטורניר המוקדמות אצל הגברים מחולקות לשני בתים בשיטת ליגה. שתי הנבחרות הראשונות מכל בית מעפילות לפיינל פור, ממנו האלופה עולה אוטומטית לאליפות אירופה. הנבחרות שלא יעלו מכל בית יתחרו על מקום 5-7. כל הקבוצות האחרות שיעלו לפיינל פור והנבחרת שתגיע למקום החמישי יעלו לשלב השני של המוקדמות.

נבחרת הנערות, בהדרכת המאמן תומר רוסיאנסקי, תשחק בשעה 10:00 מול נבחרת צ'כיה, למחרת בשעה 10:00 הן יפגשו את נבחרת הונגריה. 6 הקבוצות בטורניר הבנות יהיו ב-2 בתים. שתי הראשונות מכל בית יעלו לפיינל פור, שתי הנבחרות שלא יעלו ישחקו על המקום החמישי. האלופה של הפיינל פור תעלה לאליפות אירופה. טרם נקבע סופית כמה נבחרות יעלו לשלב הבא בסיום הטורניר. רוסיאנסקי: "הבנות מתרגשות מאוד לקראת המשחק מחר, אנו מאמינים שאפשר לשחק טוב ולנצח".