הסערה סביב המשחק הראשון בין מכבי תל אביב להפועל מטה אשר/עכו בסדרת הגמר על תואר אלופת המדינה בכדורעף מסרבת לדעוך. אחרי שנקבע כי המשחק שפוצץ השבוע בגלל התנהגות הקהל ישוחק מחדש, בהנהלת איגוד הכדורעף החליטו באקט חריג להורות לאיגוד השופטים להחליף את צוות השיפוט שניהל אותו.

בעקבות פנייתו של היועץ המשפטי והלחץ שהופעל מצד בכירי הענף, באיגוד השופטים החליטו להחליף את כל צוות השיפוט במשחק הקרוב שיתקיים מחר (שישי), ב-14:00. מי שישפטו הם רועי גורן כשופט ראשי ומאלכ בוטו שישמש כעוזרו.

אחרי ההחלטה לקיים משחק חוזר, באיגוד הכדורעף התפלאו לראות כי למשחק החוזר שובצו על ידי איגוד השופטים אותם השופטים שהיו במשחק שפוצץ, רועי בנסימון ויעל דותן. הקבוצות והנהלת האיגוד התנגדו לכך, אך באיגוד השופטים התעקשו כי הם יהיו אלה שינהלו שוב את אותו המשחק.

שחקני הפועל מטה אשר/עכו (איגוד הכדורעף, אמיר ירחי)שחקני הפועל מטה אשר/עכו (איגוד הכדורעף, אמיר ירחי)

בגלל המצב הרגיש והאמוציות שהיו סביב המשחק הזה, הנהלת איגוד הכדורעף התכנסה והחליטו כי מן ההיגיון למנוע מאותם השופטים לשפוט את המשחק הראשון בסדרת הגמר. לכן בהנהלת איגוד הכדורעף החליטו להורות לאיגוד השופטים לקבוע שיבוץ של צוות אחר כדי להרגיע את האווירה, באקט חריג למדי.

היועץ המשפטי של איגוד הכדורעף, עו"ד איל יפה, אף שלח היום (חמישי) מכתב וציין: "הנהלת איגוד הכדורעף קיבלה החלטה פה אחד להורות על שיבוץ חדש למשחק בין מכבי תל אביב למטה אשר, האמור להתקיים מחר. בשיבוץ זה לא ישובצו שופטי המשחק שהופסק. עליכם להודיע על שיבוץ חדש עד השעה 20:00 הערב, בתקווה שהשכל הישר ורוח הספורט יגברו על אמוציות ומאבקי כוח. לא ישונה השיבוץ, הריני להודיעכם כי למשחקי גמר עף גברים יוזמנו שופטים מחו"ל".

הסדרה החדשה של סרחיו ראמוס כבר בחוץ!