אחרי פיצוץ המשחק הראשון בסדרת גמר אליפות ישראל בכדורעף בגלל התפרעות אוהדים, הגיע שלב העונשים. אמש (ראשון) בית הדין של איגוד הכדורעף דן באירועים ואישר עסקת טיעון שנרקמה בין מכבי תל אביב והפועל מטה אשר/עכו, לפיה הצהובים ספגו קנסות בגובה של 12,500 שקל ויו”ר מכבי תל אביב הורחק עד לסיום העונה.

כזכור, המשחק הראשון בין הקבוצות באולם בהדר יוסף בתל אביב הופסק בעיצומו בגלל התפרעות של אוהדי מכבי תל אביב והשלכת חפצים למגרש. ועדת ליגה וגביע התכנסה מיד לאחר מכן וקבעה כי יש לקיים משחק חוזר, שכבר שוחק בשבוע האחרון ובו מכבי תל אביב ניצחה ועלתה ליתרון של 0:1 בסדרה.

גמר כדורעף (צילום פרטי) (מערכת ONE)גמר כדורעף (צילום פרטי) (מערכת ONE)

אלא שבית הדין המשמעתי של איגוד הכדורעף התכנס גם הוא כדי לדון באירועים, כאשר מכבי תל אביב הועמדה לדין בגין התפרעות, התנהגות בלתי ספורטיבית ופגיעה בשופט על ידי אוהדים. כמו כן, יו”ר הקבוצה אסף ליבר הועמד לדין על הפרת סדר, התנהגות בלתי ספורטיבית והעלבת שופט המשחק, לאחר שבסיום המשחק הוא הטיח האשמות במאמן היריבה נועם כץ ובמשקיף עקב פיצוץ המשחק.

הקבוצות הופיעו לדיון בבית הדין לאחר שהגיעו להסכמה על עסקת טיעון, לפיה מכבי תל אביב תספוג קנס של 10,000 שקל בפועל, תשלום על ההוצאות של מטה אשר בגין המשחק החוזר בסך של 2,500 שקל, ואף קיבלו עונש על תנאי לשנה של שני משחקי רדיוס ללא קהל אם יקרו אירועים דומים שוב. כמו כן, יו”ר הקבוצה, אסף ליבר, ספג קנס של 2,500 שקל והורחק עד לסיום העונה.

שחקני הפועל מטה אשר/עכו (איגוד הכדורעף, אמיר ירחי) (מערכת ONE)שחקני הפועל מטה אשר/עכו (איגוד הכדורעף, אמיר ירחי) (מערכת ONE)

הדיין בוועדת המשמעת, צבי רויזין, ביקר את האיגוד בהחלטתו וציין: “משחק זה הופסק לאור התנהגות קהל אוהדים ובשל התנהגותו של יו”ר הקבוצה. למחרת היום מיהרה ועדת ליגה וגביע, עוד לפני שהוגש כתב אישום, והחליטה על קיום משחק חוזר. לעניות דעת בית הדין, החלטת הוועדה אינה במקומה ויש בה התערבות בסכמות בית הדין המשמעתי”.

כרגע, כאמור, מכבי תל אביב ביתרון של 0:1 בסדרת הגמר. מחר (שלישי) ב-19:00 יתקיים המשחק השני בפלייאוף האליפות, כאשר הפעם זו תהיה מטה אשר/עכו שתארח את ההתמודדות.

גם השחקן הכי מוכשר לא יצליח להחמיץ את זה