נבחרות ישראל לנשים ולגברים בכדורעף משלימות את הכנותיהן לטורניר ה’סילבר ליג’ (ליגת הכסף), כאשר נבחרת הגברים תצא כבר בסוף השבוע הזה תחת המאמן נועם כץ ותשחק בבית A עם נבחרות קפריסין, דנמרק, וצפון מקדוניה.

הטורניר יתקיים בשני שלבים, כאשר סבב אחד יתקיים במקדוניה וסבב שני בדנמרק. שתי הנבחרות הראשונות בכל בית יפגשו בחודש יוני לסדרת הגמר וסך הפרסים של 160 אלף אירו יחולקו בין 4 העולות לשלב הגמר. נבחרת הנשים תצא בסוף החודש ללוקסמבורג ותשחק מול אוסטריה, לוקסמבורג וסלובניה.

שחקני נבחרת ישראל בכדורעף (שחר גרוס)שחקני נבחרת ישראל בכדורעף (שחר גרוס)

נועם כץ מאמן נבחרת הגברים: "לפנינו טורניר מאתגר מול נבחרות טובות אבל אני מאמין שיש לנו נבחרת טובה וננסה להמשיך להתקדם. ערכנו הכנה קצרה שבה הספקנו לבנות בחזרה את הנבחרת וללמוד את היריבות. לא הצלחנו לערוך משחקי אימון בזמן הקצר אבל אני מקווה שהרצון הגדול והמוטיבציה של כל הסגל יוכל להביא אותנו להצלחות".

לו"ז משחקים:
מקדוניה סיבוב ראשון (הסיבוב השני יתקיים בדנמרק בין התאריכים 28-30 למאי):
21/5 נגד דנמרק.
22/5 נגד מקדוניה.
23/5 נגד קפריסין.

נועם כץ (חגי מיכאלי)נועם כץ (חגי מיכאלי)

ליגת הכסף האירופית היא תחרות שנתית לנבחרות ביבשת אירופה המשמשת את הדרג השני ביבשת. מבנה הליגה האירופית מאפשר למנצחת עלייה לליגת הזהב האירופית שכוללת נבחרות מהדרג הראשון. כל הנבחרות הלאומיות של הפדרציות החברות ב-CEV, מלבד אלה שמשתתפות בליגת האומות בכדורעף או בליגת הזהב האירופית באותה עונה, זכאיות להשתתף.
נבחרת הנשים והמאמן גל גלילי יצאו גם הם לטורניר הסילבר ליג שיתקיים בשני סבבים בדומה לטורניר הגברים, גם כאן טורניר זה מיועד לנבחרות בדרג השני באירופה, כאשר הנבחרות בדרג הראשון משחקות בטורניר הזהב.  

נבחרת ישראל (דיויד סלברמן )נבחרת ישראל (דיויד סלברמן )

הנבחרת תשחק בבית A עם אוסטריה, לוקסמבורג וסלובניה. הסיבוב הראשון יתקיים בלוקסמבורג בין התאריכים 25-28 למאי, ואילו הסיבוב השני יתקיים בסלובניה בין התאריכים 4-6 ביוני.

לא חכם: לטפל בשיער של בת הזוג בזמן משחק